застерігають органи прокуратури та вживають заходів щодо забезпечення прав неповнолітніх на охорону життя і здоров`я
Як свідчить практика, у період Новорічних і Різдвяних свят набувають поширення випадки травмування, а іноді і загибелі людей, у т.ч. дітей, при застосуванні піротехнічних виробів.
Тільки торік, під час зимових канікул, через використання небезпечних для життя і здоров`я піротехнічних іграшок травмовано близько 100 дітей у різних регіонах України.
Неконтрольованою залишається реалізація піротехнічної продукції, переважно іноземного виробництва, у торговельній мережі, передусім у великих супермаркетах, на ринках, нерідко за відсутності сертифікатів якості. Практично не відслідковується ввезення такої продукції митними органами.
Привертає увагу розповсюдження засобами масової інформації реклами продажу піротехнічних іграшок та пристроїв за зниженою вартістю, що приваблює неповнолітніх покупців.
Зважаючи на це, Генеральною прокуратурою України та прокурорами областей буде вжито додаткових заходів щодо забезпечення прав неповнолітніх на охорону життя і здоров`я та звернути увагу на ефективність діяльності органів внутрішніх справ, захисту прав споживачів щодо недопущення порушень суб`єктами підприємницької діяльності встановленого порядку реалізації піротехнічних засобів неповнолітнім.
Особливу увагу працівники відділів у справах неповнолітніх мали б приділяти піротехнічним виробам, які розповсюджуються без сертифікатів. Також необхідно попередити батьків та дітей про можливі небезпечні для здоров”я наслідки необережного користування піротехнікою.
Адже травми, отримані від подібних „іграшок” бувають досить серйозними. Це опіки пальців та рук, обличчя та очей, бувають навіть випадки і з смертельними наслідками.
Відповідно до Закону України „Про прокуратуру" доручено провести перевірки Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, повідомили з прес-служби прокуратури Закарпатської області.