Від єврейського ринку до зони відпочинку: як змінювалась площа Масарика в Ужгороді за 40 років ХХ ст. (ФОТО)

64
1

І лише осінню 1928 року на центральній площі міста відкрили пам'ятник Томашу Масарику - першому президенту Чехословаччини.

Унікальні архівні світлини у мережі Facebook оприлюднили користувачі спільноти "Ужгородъ-Uzhorod-Ungvár".

Свого часу, площа Томаша Масарика називалась Kossuth-tér (Площа Лайоша Кошута - з угор.). Коли Закарпаття увійшло до складу Чехословаччини, площу перейменували на честь першого президента країни - Томаша Масарика, а у 1928 році встановили пам'ятник політичному діячу. Коли ж у 1938 році Ужгород знову увійшов до складу Угорщини, пам’ятник Масарику, звичайно ж, було демонтовано та відновлено стару назву площі – Kossuth-tér.

На площі місцеві жителі торгували всім, навіть великою рогатою худобою, а також проводили мітинги і демонстрації.

Дивіться також, як солдати їздили на каретах вулицями Хуста на початку Першої світової війни

Коментарі

Б
Бачі

Мадяри назвали площею Кошута, а дурні українці - площею Петефі. Ко не знає, ко такий Петефі - то сербськоє недоросля поет-революційонер, якоє думало же вун мадяр... Єден раз боло в Ужгороді і написало про нього: "...Унґвар - надзвичайно погане місто. Брудне і неохайне. Якраз таке, як п'яна людина, котра впала в калюжу, і брудна, хитаючись, іде додому...". Се боло у ті райські май ліпші часи, коли Закарпаттям тисячу року правили мадяри. А чехословаки, на чолі з Масариком зробили за 20 року булше на Закарпатті, гі мадяри за тисячу...

Читайте також