22 вересня в Ужгороді відбулось спільне розширене засідання колегій Міністерства охорони навколишнього природного середовища України і Закарпатської облдержадміністрації.x0dx0a
22 вересня в Ужгороді відбулось спільне розширене засідання колегій Міністерства охорони навколишнього природного середовища України і Закарпатської облдержадміністрації.
Проаналізовано шляхи вирішення проблем поводження з відходами на території області, а також стан розбудови природно-заповідних установ як перспективної складової частини Всеєвропейської екологічної мережі та їх участь у соціально-економічному розвитку регіону. Зазначалося, що у процесі діяльності с/г підприємств ще за радянських часів на території області накопичилося 271,966 т заборонених, непридатних до використання і невизначених хімічних засобів захисту рослин та інших небезпечних речовин. Зокрема, суміші мінеральних речовин „Премікс” (упродовж 1998-2005 років завезено в Берегівський район 1486,396 т, з них - 412,07 т реалізовано різним підприємствам України для переробки, решта залишається на території району). В регіоні діють 313 санкціонованих сміттєзвалищ, площею 212,14 га, на яких заскладовано 4 млн. т різних відходів. Кардинальним вирішенням цієї проблеми є вторинна переробка відходів. Будівництво такого підприємства (вартість близько 70 млн. грн.) можливе при умові вирішення питання його співфінансування ОДА та Міністерством. Зазначалося також, що за кошти Угорщини (146,3 тис. $ США) у м.Тячеві збудовано автоматичну станцію моніторингу якості води, однак українська сторона, яка взяла на себе зобов’язання обслуговування станції (вартість чого щорічно становить 157 тис. грн.), їх не виконує й станція припинила свою роботу. Щодо шляхів розбудови природно-заповідних установ, то відмічалося, що в Закарпатті знаходиться 448 територій та об’єктів природно-заповідного фонду на площі 158 тис. га (12,2% від площі території області). До першочергових заходів розвитку екомережі відноситься розширення Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку „Синевир”, Ужанського національного природного парку, покращення їх фінансування та матеріально-технічного забезпечення.
За підсумками спільного засідання колегій прийнято відповідні рішення та дано конкретні доручення.
У роботі колегій взяли участь Міністр охорони навколишнього природного середовища України В.Джарти, заступники міністра, заступник Генпрокурора України Т.Корнякова, голова Держкомітету по водному господарству В.Сташук, заступник голови Держкомітету лісового господарства В.Сівець, інші представники міністерств та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також голова облдержадміністрації О.Гаваші, заступник голови облради М.Мартин, заступники голови ОДА, начальники управлінь, відділів ОДА, обласних служб, правоохоронних та контролюючих органів, заповідників краю, голови РДА, міські голови.
Цього ж дня Міністр охорони навколишнього природного середовища В.Джарти, голова облдержадміністрації О.Гаваші, заступники голови ОДА, представники міністерств та відомств відвідали колишній музей лісосплаву у Міжгірському районі, що на 80% зруйнований паводками 1998-2001 років, побували у с.Боржава Берегівського району, де зберігається суміш речовин „Премікс”.
Офіційний сайт Закарпатської ОДА