Терапевта, педіатра чи сімейного лікаря можна підписати у будь-якому медичному закладі, а його послуги оплатить держава.
Така система у тестовому режимі віднедавна запрацювала і в Мукачеві, а вже з 1 квітня приписна кампанія сімейних лікарів запрацює повноцінно.
Про це Mukachevo.net підтвердили в Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста, наголошуючи, що Мукачево - перше місто в області, яке запустило проект у тестовому режимі на рівні з іншими великими населеними пунктами України.
Закарпатці відтепер можуть отримувати кваліфіковану медичну допомогу не прив’язуючись до місця прописки чи проживання, адже самостійне обрання свого сімейного лікаря стартувало у рамках медичної реформи.
Міністерство охорони здоров'я України підготувало топ-5 порад, як підписати сімейного лікаря:
1. Визначіться з лікарем, який надаватиме вам потрібну медичну допомогу. Це може бути будь-який лікар, якого ви давно знаєте.
2. Підпишіть з лікарем спеціальну декларацію. Документ підписується безстроково. Все що вам потрібно - це паспорт та ідентифікаційний номер. Зразки декларації тут.
3. Уважно перевірте дані перед підписанням та реєстрацією декларації у системі. Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням.
4. Звертайтесь саме до вашого сімейнего лікаря при першій необхідності. Експерти радять підписати саме тих лікарів, які живуть поруч, щоб скоротити час на дорогу.
5. Не пропонуйте лікарю хабарів. Починаючи з 2018 року, сімейний лікар почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір - 370 грн за одного пацієнта.
На платформі еHealth можна прочитати покрокову інструкцію для сімейних лікарів та пацієнтів.