Названо переможців волонтерського руху
Вони працюють саме там, де безсилі і ринок, і держава. Волонтери вирішують безліч соціальних питань. Сьогодні – це могутній суспільний рух, що має свої організації майже у всіх країнах світу, але відправною точкою вважається прийняття конгресом Міжнародної асоціації волонтерів у Парижі в 1990 році «Всезагальної Декларації волонтерів». В Україні волонтерський рух також стрімко поширюється. Зростає кількість громадських об’єднань і організацій, діяльність яких спрямована на надання соціальної допомоги різним верствам населення і в нашому краї.
З 2005 року, з метою активізації ветеранського руху в ім'я всебічного захисту соціальних, економічних, культурних, вікових та інших інтересів літніх людей, поширення цілеспрямованої добротворчої діяльності пенсіонерів з надання морально-психологічної допомоги та організації необхідної матеріальної і фінансової допомоги хворим, одиноким, інвалідам та іншим літнім людям до 12-ї річниці волонтерського руху України Закарпатською обласною радою ветеранів війни і праці проводяться конкурси на кращого волонтера та волонтера-організатора, підсумки якого традиційно підбиваються у перших числах грудня напередодні Міжнародного Дня волонтера.
Конкурс проводиться з метою заохочення волонтерів до удосконалення надання допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, бездомним та іншим соціально незахищеними громадянам у сфері соціальних послуг щорічно на районних, міських, регіональному та загальнодержавному рівнях.
Цими днями у малому залі облдержадміністрації відбулося зібрання переможців міських і районних конкурсів волонтерського руху ветеранської організації, у роботі якого взяли участь представники обласної влади, Червоного Хреста, фахівці соціальних служб, профспілки, волонтери та представники засобів масової інформації.
Голова обласної ради організації ветеранів України Закарпатської області Іван Бігунець відкриваючи зібрання відзначив: «Ми маємо піклуватися про тих людей, які соціально незахищені і потребують допомоги, щоб це було не на певні свята чи дати, коли ми приходимо до людини і вітаємо її. Повинна діяти програма, яка має працювати безстроково, тобто людина має знати, що про неї не забудуть».
Переможці номінацій отримали грамоти та подарунки. Перше місце серед волонтерів посіла Ніна Жмаєва - волонтер Мукачівської міської ради, друге місце – Стефанія Зейкан– волонтер Ужгородської міської ради ветеранів та третє – Олександр Бароні – волонтер Великоберезнянської ради ветеранів. У номінації організатор - волонтер призові місця виборолили Віктор Петах – с.Городна, Мукачівського району, Федор Луковин – м.Виноградів, Олена Голуб-Паньків м.Берегово.
Волонтери запевнили, що і далі служитимуть волонтерському руху Закарпаття. Суспільство потребує активних громадян, які чітко розуміють свої можливості та потреби.