Мікс текстур - це відносно новий, але вже дуже популярний прийом в сфері дизайну, який дозволяє оновити на поглибити інтер'єр, підкресливши його оригінальність та неповторність.
Однак, як і будь-яке інше рішення, поєднання різноманітних текстур має свої правила та особливості, дотримання яких гарантує більш вдалий результат. Ваше помешкання зможе стати справжнім райським куточком - затишним та атмосферним, якщо притримуватися рекомендацій спеціалістів вже на етапі замовлення дизайн-проекту та розробці планувань.
Як успішно поєднувати текстури в одному інтер'єрі?
Самий простий та розповсюджений спосіб додати кімнаті декоративності та глибини - це використання об'ємних структурованих елементів декору: килимів, подушок, текстилю чи кераміки. Але для сильного ефекту варто обирати більш нестандартні рішення - експериментувати з нашаруваннями матеріалів чи поєднанням різних елементів. І щоб такі експерименти пройшли вдало, рекомендується звернути увагу на наступні правила:
1. Місця використання. Перед самим початком робіт краще ретельно продумати, які текстури для яких поверхонь будуть використовуватися. Найчастіше контраст відчувається при поєднанні підлоги та стін з незвичайними варіантами меблів – наприклад, мармур для підлоги та натуральне дерево для меблевих гарнітурів.
2. Текстурні акценти. Не обов'язково надавати текстурності всім елементам інтер'єру будинку чи квартири - достатньо вибрати кілька точкових акцентів, які будуть привертати увагу своєю відмінністю. Навіть живі квіти в різних місцях приміщення здатні поглибити загальне враження.
3. Різноманіття варіантів. Експерти не рекомендують зосереджуватися на однотипних чи схожих текстурах, адже вони можуть зробити дизайн перевантаженим. Наприклад, найкраще взаємодіють тверді та м'які елементи - кам'яна основа та текстильний декор, також неймовірне враження справляє поєднання гладких та структурованих поверхонь чи глянцю та матових елементів.
Топові прийоми сучасних дизайнерів
Дизайн інтер'єру - це творча сфера, тут немає серйозних заборон та обмежень, тому при правильному підході в оформлення можна адаптувати практично будь-які ідеї та рішення. Однак існує кілька класичних прийомів, які роблять поєднання текстур більш успішним та ефективним:
1. Нашаровуйте текстури. Кожен предмет в приміщенні має свою структуру, але він також взаємодіє з іншими елементами інтер'єру. При правильному поєднанні ми отримаємо цікаву картину, що здатна підкреслити індивідуальність дизайну та переваги конкретного приміщення.
2. Контрастні фактури. Навіть якщо ви - прихильник монохромних поєднань та обмеженої кількості класичних текстур, кілька контрастних деталей обов’язково зроблять кінцевий результат більш цікавим та неповторним.
3. Сміливі експерименти. Не бійтеся пробувати нові поєднання, адже вони можуть стати родзинкою оформлення. Наприклад, скляні поверхні з мозаїкою чи старовинні дзеркала в дерев'яній рамі на фоні бетонних стін - це цікавий приклад чергування нетипових текстур.
4. Продумане освітлення. Навіть при виборі текстурованих деталей важливо врахувати, яким буде майбутнє освітлення. Адже світло здатне підкреслити, розмити чи приховати певні особливості оформлення.
5. Мікс стилів. Для всіх стилів характерні типові поєднання структур та поверхонь, тому заміксовуючи різні напрямки, дизайнер отримує можливість для створення нових тандемів та композицій. А це, в свою чергу, надає потенціал для вибору незвичайних меблів та декору.
6. Центральні елементи. Важливо пам'ятати, що хоча кількість доступних для використання різнотипових поверхонь необмежена, домінуючими краще вибрати лише 1-2 варіанти, ставлячи їх в центр композиції. Інші компоненти повинні підкреслювати вибрані акценти, щоб зробити їх більш помітними та яскравими.
Основна перевага поєднання текстур - це можливість створення необмеженої кількості оригінальних дизайнів. Адже навіть маючи однакові стартові матеріали, можна досягти абсолютно різних результатів. При цьому оздоблення вийде об'ємним та рельєфним - а це вже додаткова декоративна властивість, яку можна використати для створення ідеальної атмосфери комфортного житла.
На правах реклами