
Видання Politico отримало документ, який підтверджує, що компанія Pfizer-BioNTech, розробник вакцини проти коронавірусу, розпочала судовий процес проти уряду Угорщини ще в січні 2023 року. Дивно, але як компанія, так і кабінет Орбана зберігають повне мовчання з цього приводу.
Відомо, що компанія передала справу до бельгійського суду. "Нині дискусії з урядом у Будапешті тривають", - підкреслив представник американсько-німецької фірми. Що ж стало причиною цієї судової суперечки?
Виявляється, що угорський уряд замовив 3 мільйони доз вакцини BioNTech/Pfizer на суму приблизно 60 мільйонів євро. Однак вони не тільки відмовилися прийняти доставку препаратів, а й відмовилися від оплати. Кабмін Угорщини повідомив про це рішення компанії в листопаді 2022 року, посилаючись на фінансову напругу, нібито спричинену напливом біженців від війни в Україні.
Pfizer домагався пришвидшеного судового рішення, але суддя відхилив цей запит у березні. Це не поодинокий випадок, оскільки компанія Pfizer ініціювала аналогічний процес проти Польщі. У цьому випадку кількість вакцин значно більша – а саме 60 мільйонів доз на 1,2 мільярда євро. У квітні 2022 року Варшава також заявила, що не може прийняти та оплатити пакет вакцини через наслідки війни в Україні та наплив українських біженців. Нині суд першої інстанції Брюсселя провів перше слухання у справі Pfizer проти Польщі. Обидві сторони погодилися відкласти слухання до 30 січня 2024 року.
У Румунії прокуратура також має намір подати до суду на колишнього прем’єр-міністра та двох міністрів охорони здоров’я через те, що вони нібито закупили занадто багато вакцин, ніж було необхідно. І, як наслідок, завдали збитків державному бюджету на 1 мільярд євро.
26 грудня 2021 Угорщина розпочала вакцинацію від COVID-19 та стала першою з країн ЄС, де розпочали зчеплення від коронавірусу. Угорщина ввела вакцину, розроблену Pfizer і BioNTech.
Уряд Угорщини також вирішив масово не закуповувати російську вакцину від коронавірусу «Спутник V», тому що Москва "не має достатніх потужностей для виробництва вакцин". Однак вакцинацію російською вакциною все-одно проводили.
Нагадаємо, що сам Віктор Орбан публічно вакцинувався та отримав щеплення від коронавірусу китайською вакциною Sinopharm. Він отримав свою вакцину у медичному центрі збройних сил Угорщини.
У мобільних пунктах вакцинації на кордоні Угорщини та України отримали щеплення 20 690 громадян України з Закарпатської області. Пункти були облаштовані в рамках ініціативи уряду Угорщини та пропонували вакцину Janssen від американської компанії Johnson & Johnson. Кампанія з вакцинації на українсько-угорському кордоні тривала з 2 липня і до 31 серпня 2021 року.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!