Виноградово стало одним із перших міст краю,

13
0

де запустили теплоx0dx0ax0dx0a

Минулого тижня Прем’єр-міністр України Віктор Янукович на нараді з головами обласних державних адміністрацій закинув докір керівництву Закарпатської щодо поганої підготовку до зими двох міст Закарпаття – Ужгорода і Виноградова. Ми вирішили поцікавитися у Виноградівського міського голови Степана БОЧКАЯ, чи насправді у місті все так погано і з чим це пов’язано.

– Степане Золтановичу, наскільки районний центр підготувався до роботи в осінньо-зимовий період?

– Ще 17 жовтня я підписав відповідне розпорядження про початок опалювального сезону у місті. Скажу, що ми одними з перших на Закарпатті почали обігрівати оселі наших городян. До цього була проведена велика робота. Зокрема, у Виноградові збудовано і запущено в дію дві нові котельні, на чотирьох об’єктах поміняно котли, всі інші котельні міста були, як то кажуть, технічно переозброєні. Чимало робилося для того, щоби перейти на нові параметри теплопостачання. Що мається на увазі? В одному з віддалених мікрорайонів міста – «Корятовича» – є котельня, через яку опалюється інший мікрорайон – «Промінь». Географічно вони віддалені, тому цього літа було збудовано котельню у «Промені», щоб зменшити затрати при експортуванні тепла. Загалом для того, щоб підготуватися до зими було використано понад 800 тисяч гривень.

– На перший погляд місто підготовлене досить добре. Чому ж тоді лунали догани з уст Віктора Федоровича?

– Ну, звичайно, диму без вогню не буває. Скоріш за все, з нашої точки зору, Віктор Янукович напевно посилався на старі статистичні дані. Адже щомісяця ми здавали звіт про виконані роботи. Тому, гадаю, до нього випадково потрапили застарілі цифри. Не можна твердити, що все у Виноградові було гладко. Час від часу виникали робочі проблеми при встановленні нового обладнання, під час спроб пуску переозброєних котелень. Адже котли нові і починати на них роботу було не з легких. Вони потребували детальних перевірок, щоб не підвести у розпалі зими. Та, на щастя, ми не стикалися з такими проблемами, які б вирішити було важко чи неможливо.

– А, окрім тепла, яким чином тривала підготовка міста до зими?

– У Виноградові було відремонтовано 4 тисячі квадратних метрів покрівель, проведено переобладнання і ремонт каналізаційно-насосних станцій, замінено вводи та підвальні розводки багатоповерхівок, встановлено 500 приладів обліку води. Чимало було зроблено щодо ремонту водопровідних мереж. Так, завершено реконструкцію центрального водопроводу по вулиці Копанській, що обійшлося у півтора мільйона гривень. Стосовно доріг – однієї з чи не найбільших закарпатських проблем: під час підготовки до зими активно проводився ремонт міських вулиць. Так, полагодили дорогу, що сполучає два центральні в’їзди і автовокзал. Крім того, тривали й незначні, ямкові, ремонти.

– Степане Золтановичу, а от щодо авансування теплопостачання?

– У Виноградові забезпечення городян теплом здійснює створене у січні цього року комунальне підприємство «Виноградівтеплоенерго». Як і в кожному місті Закарпаття, в нас також вимагається попередня проплата за газ та електроенергію. І щоби м’якше виходити із ситуації, не загострюючи її, ми взяли кредит і таким чином здійснили авансування. Тож ситуацію у Виноградові із початком похолодання я б назвав стабільною.

"Закарпатська правда"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також