Цьогоріч виповнилося 20 років з дня створення Закарпатського обласного наркологічного диспансеруx0dx0a
За цей період пройдено нелегкий шлях у створенні і формуванні Закарпатської наркології. Завдяки самовідданій праці медичних працівників головного лікаря Пахмурний В.А., лікарів Кечеревич В.К., Райніш Ю.З., Шпак Е.Ф., Югас Є.Й., Іванова І.Л., Мельник В.В., м/с. Галушка Ю.В., Самотовка У.Р., Григорьєва С.Г., Пойда-Янчій Н.Ю. та інших, закладалися підвалини сьогодення Закарпатського обласного наркологічного диспансеру
Під їх організаційно – методичним керівництвом жвавими темпами розвивалася наркологічна служба області. Так, вперше в тодішньому Радянському Союзі, було організовано і втілене в практику анонімне госпрозрахункове стаціонарне лікування осіб, які страждали на хвороби залежності ( за досвідом зверталися навіть з Далекого Сходу), втілювалися в практику творчі пошуки колективу в проведенні реабілітаційних заходів.
Сьогодні Закарпатський обласний наркологічний диспансер – це державний лікувальний заклад, який надає кваліфіковану консультативну, лікувальну, організаційно-методичну допомогу, здійснює експертну роботу та бере участь у пропаганді здорового способу життя. Очолює заклад обласний нарколог, лікар вищої категорії Василь Васильович Кручаниця. З 2005 року на базі Закарпатського обласного наркологічного диспансеру працює регіональний представник Українського медичного центру безпеки дорожного руху в Закарпатській області ПП “Медико-експертний центр “Надія”, який навчає медичних працівників проведенню щозмінних, передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів. Активно розвивається співпраця з Міжнародним Центром перспективних досліджень в рамках проекту “Громадське лобіювання стратегії зменшення шкоди”. Створена чітка система профілактичних протиалкогольних та протинаркотичних заходів в рамках якої функціонує відділення обов’язкових профілактичних наркологічних оглядів. Цілодобово працює кабінет експертизи алкогольного та наркотичного сп’яніння, токсикологічна лабораторія.
На 70 ліжках розгорнуто стаціонарне відділення, 20 з яких розраховані для надання медичної допомоги при кризових наркологічних станах. У відділенні отримують кваліфіковану медичну допомогу хворі на алкогольну залежність (психотичні і непсихотичні форми), а також особи з різними формами наркоманії.
Матеріальна база закладу щороку покращується, облаштована палата інтенсивної терапії для лікування хворих з алкогольними психозами, кабінет психотерапії, фізіотерапії, мала операційна для проведення депонованих методик лікування. Лікувально-діагностичний процес проводиться відповідно до вимог уніфікованих стандартів надання наркологічної допомоги. Лікування хворих базується на принципах добровільності, етапності, комплексного впливу та індивідуального підходу до паціента. Поряд з медикаментозною терапією широко застосовується психотерапевтичні методики: індивідуальна, групова, внутрісімейна психотерапія, взаємо і самоаналіз рецидивів, автотренінг, транскраніальна електростимуляція “Дарсонваль”, голкорефлексотерапія, ЛФК, лікувальний масаж.
Лікуванням займаються висококваліфіковані лікарі, психологи, середній медичний персонал, яким притаманні високий професіоналізм, дотримання на належному рівні медичної етики та вимог закону, поважливе і гуманне ставлення до паціентів, а також сприяння в соціальному та правовому захисті паціентів.
У переддень професійного свята, адміністрація та профспілковий комітет вітає всіх колег з Днем медичного працівника. Низький уклін ВАМ та щире спасибі!
Н.А.Мейгес
Голова ПК ЗОНД