
В Ужгороді буде створена інспекція з благоустрою
Проект рішення "Про затвердження Положення про інспекцію по контролю за благоустроєм міста Ужгорода"
Відповідно до ст.40 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” для здійснення контролю за станом благоустрою, керуючись ст. 25-31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада вирішила:
1. Створити Інспекцію по контролю за благоустроєм міста Ужгорода.
2. Затвердити Положення про інспекцію по контролю за благоустроєм міста Ужгорода в такій редакції (додається).
3. Затвердити Методику обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері багоустрою та порядок компенсації шкоди.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови Химинця В.В. та Адамовського М.Г., начальника управління комунальним майом міста Мартина В.І.
Міський голова
С.М.Ратушняк
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від ____________ N ____
ПОЛОЖЕННЯ
про інспекцію по контролю за благоустроєм міста Ужгорода
1. Загальні положення
1.1. Інспекція по контролю за благоустроєм міста Ужгорода (надалі - інспекція) створена Ужгородською міською радою, є юридичною особою, має самостійний баланс та поточний рахунок, володіє відокремленим майном, має право та несе обов’язки, передбачені чинним законодавством.
1.2. Інспекція здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України та Законів України “Про місцеве самоврядування”, “Про власність” та “Про підприємства в Україні”, керується Законами України “Про благоустрій населених пунктів”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про відходи” та “Кодексом України про Адміністративні правопорушення”, а також постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, Правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання міста та додержання тиші в громадських місцях та житлових кварталах м.Ужгорода, рішеннями міської ради та їх виконавчих комітетів, розпорядженнями міського голови, цього Положення та інших нормативних актів.
1.3. Інспекція підзвітна і підконтрольна міській раді та підпорядкована виконавчому комітету міської ради та міському голові.
1.4. Інспекція забезпечується спеціальною формою одягу та посвідченнями інспектора встановленого зразка.
1.5. Інспекція забезпечується спеціальними бланками актів, протоколів, затвердженого зразка про порушення Правил благоустрою міста.Ужгорода (далі – Правил благоустрою ).
2. Мета і предмет діяльності
2.1. Інспекція створена відповідно до ст.40 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” для здійснення контролю за станом благоустрою в місті Ужгороді, забезпечення чистоти і порядку, організації озеленення, охорони зелених насаджень, водойм, земельних ресурсів, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами та організаціями територій, додержання тиші в громадських місцях на території міста Ужгорода.
2.2. Предметом діяльності інспекції є:
2.2.1. Постійний контроль за дотриманням законодавства України про благоустрій населених пунктів, Правил благоустрою, що здійснюється шляхом проведення перевірок території міста, розгляду звернень підприємств, організацій, установ та громадян, а також участі в обговоренні проектів благоустрою районів міста і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
2.2.2. Притягнення до відповідальності за порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою притягаються особи, винні у:
- порушенні Правил благоустрою міста Ужгорода;
- порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;
- проектуванні об’єктів благоустрою населених пунктів з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
- порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час експлуатації об’єктів благоустрою;
- порушенні режиму використання та охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення;
- самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою населеного пункту;
- пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою населених пунктів;
- знищенні чи пошкодженні зелених насаджень чи інших об”єктів озеленення населених пунктів;
- забрудненні (засміченні) території населеного пункту;
- неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій населених пунктів, неочистка доріг, тротуарів від льоду та снігу у зимовий період.
2.2.3.Складати акти та протоколи про адміністративну відповідальність за порушення законодавства з питань благоустрою з накладанням штрафів згідно статей 42, 53, 77, 79, 82, 152, 153, 255 Кодексу України про Адміністративні правопорушення і направляти їх на розгляд адміністративної комісії міської ради.
2.2.4. Притягати осіб, що винні у порушенні законодавства у сфері благоустрою до матеріальної відповідальності по відшкодуванню нанесених об”єктам благоустрою збитків, обрахованих відповідно до затвердженої “Методики обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері багоустрою та порядок компенсації шкоди”.
2.3. Інспекція має право звертатися до суду з питань відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення вимог законодавства з питань благоустрою.
2.4. Інспекція має право викликати громадян для одержання усних або письмових пояснень у зв”язку з порушенням ними вимог законодавства з питань благоустрою.
2.5. Інспекція має право здійснювати відповідно до закону фотографування, звукозапис, відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання та розкриття порушень вимог законодавства з питань благоустрою.
2.6. Інспекція має право зупиняти транспортні засоби, проводити їх огляд при порушенні ними законодавства з питань благоустрою.
2.7.Подавати виконавчому комітету міської ради кандидатури на призначення громадських інспекторів з питань благоустрою.
3. Правовий статус інспекції. Порядок утворення майна.
Облік та звітність
3.1. Інспекція утримується за рахунок коштів, які надходять у розмірі 50 % суми відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою, інші 50 % суми направляються в бюджет міста.
3.2. Інспекція самостійно визначає фонд оплати праці із використанням державних тарифних ставок і посадових окладів, з урахуванням складності і умов виконуваних робіт.
3.3. Крім прибутку, джерелом формування фінансових ресурсів є амортизаційні відрахування та інші надходження.
3.4. Після оплати обов’язкових платежів інспекція самостійно встановлює нормативи і формує фонди:
- фонд соціального розвитку та допомоги;
- фонд матеріального заохочення.
3.5. Інспекція має право відкривати розрахунковий рахунок в банку для зберігання коштів і здійснення всіх видів розрахункових, кредитних і касових операцій за місцем реєстрації інспекції.
3.6. Інспекція несе повну відповідальність за дотримання кредитних договорів і розрахункової дисципліни.
3.7. Інспекція здійснює оперативний та бухгалтерський облік, звітує перед податковими, фінансовими і статистичними органами і несе відповідальність за достовірність звітності.
3.8. Інспекція має право бути позивачем та відповідачем в господарському та інших судах відповідно до ГПК і ЦПК по притягненню до матеріальної відповідальності по відшкодуванню збитків, завданих суб’єктами підприємництва – юридичними, фізичними особами, а також громадянами громаді міста порушеннями Закону України “Про благоустрій населених пунктів” та Правил благоустрою м.Ужгорода.
3.9. Майно інспекції є комунальною власністю.
3.10. Контроль за діяльністю інспекції здійснює засновник та державні органи відповідно до чинного законодавства України.
4. Трудовий колектив інспекції
4.1. Трудовий колектив інспекції становлять прийняті у відповідності до КЗпП громадяни, які беруть участь в її діяльності, одержують заробітну плату за рахунок фінансово-господарської діяльності інспекції.
4.2. Штатна чисельність працюючих інспекції - 10 чоловік.
4.3. Інспектори виконують свої обов’язки керуючись рішенням міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, наказами та розпорядженнями начальника інспекції.
5. Керівництво інспекцією
5.1. Інспекцією керує начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою і одержує заробітну плату за рахунок фінансово-господарської діяльності інспекції.
5.2. Начальник інспекції:
5.2.1. Несе повну відповідальність за стан діяльності інспекції.
5.2.2. Приймає та звільняє з роботи всіх працівників інспекції: визначає їх посадові обов’язки і контролює їх виконання.
5.2.3. Розпоряджається майном організації у відповідності з діючим законодавством.
5.2.4. Видає накази та розпорядження, які обов’язкові до виконання всіма працівниками інспекції.
5.2.5. Разом з головним бухгалтером підписує фінансово-господарські документи.
5.2.6. Діє без довіреності від імені інспекції, представляє її у відносинах з державними органами і організаціями, органами місцевого самоврядування, виконавчими органами ради, підприємствами, установами та громадянами, а також видає доручення на представництво працівників інспекції в них.
5.2.7. Перевіряє законність та обгрунтованість протоколів про адміністративну та матеріальну відповідальність, складених посадовими особами інспекції.
5.2.8. Виконує роботу по забезпеченню контролю за виконанням Правил благоустрою у взаємодії з управлінням міського господарства, міськвідділом внутрішніх справ, управлінням архітектури та містобудування, санітарно-епідеміологічною станцією, відділами землекористування та земельних ресурсів, управлінням майном міста, іншими підприємствами, організаціями, установами (незалежно від форм власності) та громадянами.
5.2.9. Інформує міську раду та її виконавчий комітет про грубе та неодноразове порушення Правил благоустрою керівниками підприємств, організацій, установ та приватними підприємцями.
6. Права та обов’язки посадових осіб
6.1. Посадові обов’язки спеціалістів та інших працівників визначаються наказами по інспекції.
6.2. Контролюючи виконання Правил благоустрою, посадові особи інспекції (інженери) в межах своїх повноважень мають право:
6.2.1. Попереджувати керівників підприємств, організацій, установ, приватних підприємців та громадян щодо обов’язкового виконання Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання міста та додержання тиші в громадських місцях та житлових районах м.Ужгорода.
6.2.2. Притягати до відповідальності за порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
6.2.3. З метою охорони навколишнього середовища, атмосферного повітря і земельних ресурсів, інспекція приймає міри щодо заборони проїзду та паркування автомобілів у пішохідну частину міста, зелену зону міста.
6.3. Складати акти та протоколи:
6.3.1. Про порушення законодавства з питань благоустрою на території міста, Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання міста та додержання тиші в громадських місцях та житлових районах м.Ужгорода, відповідальність за які несуть керівники підприємств, організацій, установ, приватні підприємці та громадяни згідно статей 42, 53, 77, 79, 82, 152, 153, 255 Кодексу України про Адміністративні правопорушення.
6.3.2. Про порушення Правил благоустрою міста Ужгорода та про матеріальну відповідальність, яку несуть підприємства, організації, установи, та суб’єкти підприємницької діяльності – юридичні та фізичні особи, а також громадяни, обрахування якої здійснюється відповідно до затвердженої Методики обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері багоустрою та порядку компенсації шкоди.
6.4. Складати акти та протоколи згідно затвердженого взірця, згідно додатків 1-2.
6.5. Подавати позови в суд відповідно до ГПК і ЦПК по притягненню до матеріальної відповідальності по відшкодуванню збитків, завданих суб’єктами підприємництва – юридичними, фізичними особами, а також громадянами громаді міста порушеннями Закону України “Про благоустрій населених пунктів” та Правил благоустрою м.Ужгорода.
7. Реорганізація та ліквідація інспекції
7.1. Реорганізація та ліквідація інспекції здійснюється у відповідності із чинним законодавством.
7.2. Зміни і доповнення до цього Положення вносять згідно із чинним законодавством.
Ужгород.нет