Заборона самовисування, «відкриті списки» та вибори мера у 2 тури очистять Ужгородську міськраду – експерти

19
1

Таким є один з ключових висновків обговорення законопроекту «Про місцеві вибори» № 2831-3, яке ініціював закарпатський осередок ВГО «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

Як зауважив під час презентації законопроекту голова осередку КВУ на Закарпатті Дмитро Тужанський, принцип відкритих списків та новий алгоритм підрахунку голосів, а відтак і визначення підсумкового результату – хто стає депутатом, чи ні, змушує всю партію працювати як на результат конкретного депутата, так і на загальний результат політичної сили.

– Навіть якщо, скажімо, кандидат у депутати Ужгородської міської ради набере на певному окрузі 99% голосів, це не гарантує йому мандату, адже потрібно, аби політична сила, від якої він балотуватиметься, подолала 5% якщо це партія, і 7% бар’єр якщо блок, – пояснив Дмитро Тужанський особливості нового законопроекту.

Таким чином, відзначив Федір Шандор, новий закон про місцеві вибори спонукає партійні осередки вишуковувати справді авторитетних людей та вносити їх у списки, з іншого боку – лідери думки на місцях змушені будуть врегульовувати момент з висування з найбільш рейтинговими партіями.

Відтак, додав депутат Ужгородської міської ради Ростислав Буланов, якщо норма про заборону самовисування та заявлений принцип підрахунку голосів збережеться в остаточній версії закону, в Ужгородську міську раду навряд потраплять всі ті сумнівні та одіозні люди, які на останніх виборах пройшли від кишенькових партій-примар чи як самовисуванці.

– За моєю інформацією, чимало політичних команд на Закарпатті вже кілька місяців цікавляться так би мовити орендою незаплямованих партійних брендів, щоб під їхніми прапорами провести у місцеві ради потрібних людей. Але ухвалений у першому читанні законопроект цю технологію повністю нівелює. Єдине, на що тепер впливатимуть кишенькові партії, то це процедуру висування кандидатів у мери і відтягування голосів на певних округах у вигляді прикриття для технічних кандидатів.

Щодо 2-туровості у виборах міських голів, то якщо ця норма збережеться в остаточній версії закону, вона дотична виключно до Ужгорода, де є понад 90 000 виборців.

– Але треба розуміти, що другий тур на виборах мера Ужгорода можливий лише тоді, якщо у першому ніхто з кандидатів не набере 50% + 1 голос, – пояснив Дмитро Тужанський.

– Думаю, що уточнення про 90 000 виборців внесли якраз заради Ужгорода, – додав експерт Андрій Шекета.

Більше про обговорення нового законопроекту про місцеві вибори читайте у матеріалах:

Коментарі

В
Вася

Ясно що ця влада перебирає на себе роль Комунiстичної партiї яка була одна, всi за неї голосували, а хто не був членом цiї партiї не мiг досягнути нiяких керiвних посад. Що забули, ось вам повернення до часiв тоталiризму. Це не демократiя, це спосiб як залишитись у владi на довго, манiпулюючи законами про вибори. В Конституцiї записано що кожний може бути вибраний, якщо за нього проголосують люди в незалежностi є вiн членом партiї чи нi. Цей осередок ВГО «Комітет виборців України» обслуговує iнтереси не народу України.

Читайте також