Адміністрація заповідника щиро подякувала небайдужій громадськості і журналістам та повідомила, що після публікацій про пожежу одразу сформувала комісію, до складу якої увійшли науковці та фахівці Служби державної охорони.
16 березня комісією було проведено натурне обстеження місць всіх локалітетних згарищ, які утворилися виключно вздовж автомобільної дороги загального користування.
Цей автошлях використовується місцевими жителями для проїзду до своїх житлових будинків та дачних ділянок. У весняний період вона також слугує за туристичний маршрут.
У ході проведеного обстеження комісія встановила, що загальна площа пошкоджених вогнем ділянок становить 6,27 гектарів. На зазначених ділянках вигоріла верхня частина сухих стебел минулорічної трави. Вогнем не пошкоджено підстилку та трав’яно-моховий покрив приземної частини ділянок.
На жаль, причини пожежі поки що остаточно не встановлені.
Найголовніше те, що вегетація нарцису вузьколистого ще не почалася, а його цибулини перезимовують під землею доволі глибоко, дана пожежа не нанесла шкоди популяції цінної рослини.
Разом з тим, не можна забувати, що Долина нарцисів – це насамперед екосистема. Нарцис в ній можливо самий цінний вид, але далеко не єдиний. Зараз дуже важко оцінити справжню шкоду, нанесену екосистемі випалюванням сухої рослинності. До негативних наслідків без сумніву належить знищення комах, ґрунтової фауни, мікроорганізмів, птахів, які гніздяться у траві, тварин, рослин та ін.
Проте, адміністрація заповідника впевнено заявляє про відсутність жодної загрози масовому цвітінню унікальної Долини нарцисів і запрошує всіх бажаючих у травні відвідати масив, щоб помилуватися весняним кипінням тендітного нарцису.