Закарпатські автоперевізники цьогоріч поповнили бюджет на 3,7 млн. грн

8
0

На сьогодні у Закарпатті майже 3,5 тисячі фізичних осіб-підприємців надають послуги у сфері перевезень пасажирів та вантажів.

Послуги легковими автомобілями надають 1506 перевізників, мікроавтобусами – 372, автобусами – 218, вантажними автомобілями – 1395. Цими підприємцями залучено до діяльності 1963 найманих працівників, протягом І півріччя 2010 року ними до бюджету сплачено 3,7 млн. грн. податків та платежів.

За законом, здійснювати пасажирські перевезення можна лише за наявності відповідних документів та дозволів. Систематичний контроль за дотриманням законодавства, зокрема податкового, у сфері вантажних та пасажирських перевезень здійснюють і закарпатські податківці спільно з підрозділами Державтоінспекції та Головавтотрансінспекції, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та прокуратури.

Особлива увага приділяється, зокрема, обстеженню стоянок таксі, територій, прилеглих до ринків, автобусних та залізничних вокзалів, інших місць скупчення громадян, виявленню фактів використання роботодавцями неоформлених належним чином трудових відносин з найманими працівниками, здійсненню діяльності без державної реєстрації СГД, наявності відповідних дозволів та ліцензії.

Працівники податкової служби спільно з іншими контролюючими органами області цьогоріч вже провели 197 оперативних рейдових перевірок суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів та вантажів. Під час перевірок виявлено 179 порушень податкового законодавства, в тому числі 46 випадків здійснення діяльності без наявності ліцензії або відповідного дозволу, у 58 випадках зафіксовано відсутність або неналежне ведення обліку доходів і витрат та 75 інших порушень. На 98 порушників складено протоколи про адміністративні порушення, які направлені в судові органи.

Варто наголосити, що робота у цьому напрямку дозволяє легалізувати працю найманих працівників та залучати до реєстрації підприємницької діяльності осіб, які, маючи доходи від надання послуг перевезення, всупереч закону не поспішають це робити.

Ще один аспект проблеми - так звані нелегальні перевізники, не дотримуючись жодних вимог законодавства, займаються перевезенням пасажирів, нехтуючи правилами безпеки. Не виконуються вимоги щодо обов'язкового страхування пасажирів, в результаті чого під загрозою опиняються здоров’я та життя людей, автостанції та страхові компанії втрачають частину доходу. У програші залишаються й офіційні автоперевізники, які дотримуються законодавства, придбають ліцензії, сплачують усі необхідні платежі, перевозять пільгову категорію громадян тощо.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також