Закарпатські джерела мінеральної води під загрозою

5
0

біля них проходять будівництва без належних дозволів

Поблизу них масово та самовільно зводять будинки, порушуючи норми санітарних зон й не погоджуючи будівництво з відповідними службами.

Біля джерел мінеральних вод новобудови виростають, як гриби після дощу. Одна з них у 50-ти метрах. Хоча виглядає будівля як готель, власник це заперечує.

Юрій Фенинець, мешканець с. Солочин: «Мені уже тут намагалися говорити, щоби я здав під здравницю, мені то не потрібно. У мене є 9 онуків, навіщо воно мені. На одному поверсі - я, вони - на другому».


Знести цей і сусідній будинки вимагає прокуратура. Позаяк вони зведені без погодження з відповідними службами.

Ігор Жураківський, прокурор Свалявського району: «По цих випадках прокуратурою внесено позовні заяви про знесення самовільних будівництв, дані позови знаходяться у суді».

На боці забудовників сільський голова. Пояснює: сотка землі біля джерел коштує 8 тисяч євро, тож і боротьба за неї ведеться не на жарт. Називає другу сторону протистояння – власників санаторію.

Його головний лікар тим часом переконує: через самовільне будівництво може зникнути мінералка.

Павло Ганинець, головний лікар санаторію: «Дебіт води за 10-15 років упав практично наполовину. І спеціалісти говорять, що основна причина цьому є незаконне будівництво у санітарних зонах і зонах гірничого відводу».


Маргарита Туряниця, сільська голова: «Я думаю, що дебіт води не від цього падає. Дебіт води падає від того, що дуже багато води мінеральної викачує там завод «Маргіт», дуже багато викачує мінеральної води, от якби зменшити його».

Тим часом прокуратура збирається замовити експертизу, що має визначити, як забудова навколо джерел впливає на лікувальні властивості та обсяги мінеральної води. Якщо висновки свідчитимуть не на користь самовільних забудовників, на них чекає кримінальна відповідальність.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також