Закарпатські огірки-корнішони експортують в Угорщину

26
0

Закарпаття - регіон з найбільшою концентрацію переробних заводів, в яких 70% сировини займає огірок

Закарпаття - регіон з найбільшою концентрацію переробних заводів, в яких 70% сировини займає огірок.

Цього року валовий збір огірка порадував переробні заводи, які кілька останніх років потерпали від нестачі сировини. Зараз, у пік сезону огірка, заводи можуть знижувати закупівельні ціни. В останні роки переробники тільки підвищували ціни від початково встановлених.

Перевищенню пропозиції огірків над попитом у регіоні є кілька причин, основні з яких: сприятливі погодні умови і, як наслідок, висока врожайність, збільшення площ під огірком, а також попит менший, ніж очікувався. Новозбудований переробний завод "Берег Фудз" не налагодив роботу в заявлених зимою обсягах переробки огірка і фактично не розпочав переробку огірка. Закуплена сировина заводу в цьому році тільки для пробних партій, а на збут огірка на це підприємство розраховували виробники. Інша причина - це те, що на Закарпатті з`явилося кілька господарств, які вперше зайнялися огірком на шпалері на площах від 3-10 га і зараз можуть здавати 20-100 тонн огірка корнішон на день, але не мають стабільного збуту.

Співвласниками більшості переробних заводів Закарпаття є угорці, тому як особисті, так і бізнесові зв`язки з сусідньою країною налагоджені дуже добре. Цього року закарпатські заводи відправляють вантажівки з українським корнішоном до угорських переробних цехів. Минулого року, навпаки, переробники завозили огірки з Угорщини. Приїжджають також дрібні оптовики з Угорщини та скупляють корнішони, але дешевше на 0,5 грн/кг, ніж дають переробні заводи.

Обсяги попередньо замовлених обсягів переробки заводами Закарпаття по огірку сягають 5,5 тис. тонн, повідомили в Закарпатському представництві Проекту аграрного маркетингу. В 2005 р. валовий збір огірка в регіоні, за розрахунками спеціалістів, сягав 3 тис. тонн.

Закарпаття онлайн

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також