В Ужгороді онкологи та хірурги області на спільному засіданні асоціації обговорювали сучасні методики діагностики та лікування одного з найпідступніших та найпоширеніших видів раків – колоректального.
Ця хвороба стоїть на третьому місці після раку молочної залози та легенів і, за словами фахівців, вже найближчими роками може зайняти першу позицію у цьому сумному рейтингу.
За словами завідувача відділення хіміотерапії Львівського регіонального онкоцентру Ярослава ШПАРИКА, який ділився з закарпатськими колегами новими напрацюваннями в діагностиці та лікуванні раку, одним із головним напрямків роботи медиків є виявлення захворювання на початкових стадіях. Це дозволяє здолати хворобу навіть не застосовуючи хіміотерапевтичні засоби. Також медики обговорили й новітні хірургічні технології лікування та сучасні медикаментозні препарати.
Серед факторів ризику: вік більше 40-50 років, спадкова схильність, паління та надмірне вживання алкоголю та жирної їжі. Як розповів президент асоціації онкологів Закарпаття, головний лікар Закарпатського клінічного онкологічного диспансеру Андрій РУСИН в Закарпатті щороку реєструється близько 200 нових пацієнтів з цією хворобою. Однак реальна кількість хворих принаймні у 1,5 - 2 рази більша. Головна проблема в діагностиці цього захворювання – небажання пацієнтів з тих чи інших причин проходити обстеження, легковажне ставлення до первинних симптомів цієї підступної хвороби. Головний лікар обласного онкодиспансеру наголошує, що слід негайно звернутися до лікаря у разі виникнення будь-якої з перелічених ознак: розлад нормальної роботи кишківника, поява крові у випорожненнях, безпідставна втрата ваги, швидка втомлюваність, нудота.
Фахівці онкологи та хірурги переконують: профілактичні огляди та виявлення хвороби на самому початку є запорукою успішного лікування та збереження здоров'я та життя на довгі роки.