Закарпатські податківці викрили "солодку" аферу

15
0

Працівники податкової міліції ДПА у Закарпатській області з’ясували, що посадові особи одного з товариств з обмеженою відповідальністю уклали з американською компанією контракт, за яким на територію України за давальницькою схемою ввозився на переробку цукор-сирець з подальшим його вивозомx0dx0a

Працівники податкової міліції ДПА у Закарпатській області з’ясували, що посадові особи одного з товариств з обмеженою відповідальністю уклали з американською компанією контракт, за яким на територію України за давальницькою схемою ввозився на переробку цукор-сирець з подальшим його вивозом

Однак перероблений цукор залишився на території України. Під час ввезення його на митну територію України не сплачено митних платежів та податків на суму 35803279,86 грн. За вказаним фактом була порушена кримінальна справа.

Два тернопільських цукрових заводи переробили цукор-сирець і залишили його на відповідальне зберігання. Під час проведення досудового слідства на цукор-пісок двічі накладався арешт. Крім того, його визнали речовим доказом у порушеній справі. Визначили і його вартість, яка склала 2 грн. 37 коп. за 1 кг.

30 березня 2006 року старший слідчий в ОВС Слідчого управління податкової міліції ДПА України О.Г. Литвин виніс постанову про передачу речових доказів (цукру) на реалізацію ТОВ “Фірма “Люкс-М” (м. Рівне), за умови відсутності обмежень, встановлених уповноваженими органами.

Як встановлено на теперішній час, ТОВ “Фірма “Люкс-М” 4 квітня 2006 року уклало з ТОВ “Фірма Флай” (м. Дніпропетровськ) угоду купівлі-продажу понад 11 тис. тонн цукру-піску. В подальшому на виконання доручення ТОВ “Фірма Флай” цукрові заводи ТОВ “Збараж-цукор” та ТОВ “Козова-цукор” відвантажили цукор-пісок для реалізації суб’єктам господарювання у Запорізьку, Донецьку, Херсонську та Харківську області, а також до м. Київ.

19 квітня цього року заступник начальника відділу Генеральної прокуратури України Р.Д. Назарага скасував постанову про приєднання в якості речових доказів до кримінальної справи цукру-піску і постановив повернути його власнику.

Тому в даний час на вказаний цукор-пісок поширюється законодавство України з питань митної справи, яке передбачає зберігання товарів, що знаходяться під митним контролем із застосуванням процедури митного забезпечення. Тож, підприємці, до яких потрапив такий цукор на реалізацію, зобов’язані самі сплатити з нього митні платежі та податки.

На сьогодні працівники податкової міліції відстежують ринок збуту цукру, який знаходиться під митним контролем і закликають підприємців уважніше ставитися до закупівлі на реалізацію дешевого цукру та перевіряти його походження.

Департамент інформаційної політики та масово-роз’яснювальної роботи ДПА України

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також