На Закарпатті в неділю 21 вересня прикордонники відкрили вогонь по румунам, які переносили через кордон кевларові шоломи для українських військових.
Про це у Facebook написав депутат Івано-Франківської міської ради, голова Координаційного центру швидкого реагування Прикарпаття Юрій Романюк.
За його інформацією 243 кевларових шолома закупив Координаційний центр швидкого реагування Прикарпаття.
"Наші волонтери привезли чергову партію шоломів з-за кордону, переживши шок, отриманий від наших рідних українських прикордонників і митників Солотвинського погранперехода Закарпатської області", - написав Романюк.
Франківські скаржаться, що їх автобус з шоломами п'ять днів через кордон не пропускали митники та прикордонники на Закарпатті. Хоча румуни пропустили без проблем.
"Всі необхідні документи на шоломи були", - стверджує Романюк.
За словами Романюка, допомогти перенести каски в Україну зголосилися прості румуни, жителі прикордонної зони, які стали свідками митарств волонтерів: «Вони безкоштовно взялися перенести каски в мішках через річку, нелегально. Але їх мало не обстріляли наші. З України пролунали автоматні постріли в повітря». Інцидент нібито стався в минулу неділю.
"П'ять днів знущань, перепон, опору, непропуску, блокування і нарешті стрільби українських прикордонників з автомата по мирних цивільним румунів, які безкоштовно самі переносили в руках, через річку, каски / шоломи для української армії", - написав Романюк.
Близько півсотні касок, за словами Романюка, при цьому пропали (одна коштує 120 євро). В результаті шоломи таки потрапили в Україну. «На кордоні створюють непрохідні лабіринти для волонтерів, які везуть каски. Кажуть, з одного буса за безпроблемне перетин кордону беруть 2000 доларів. Державні органи воюють проти України, вони і є перші сепаратисти », - обурюється Романюк.
Прикордонники спростовують інформацію про інцидент з волонтерами на Солотвинському переході. «На західному кордоні немає ніяких проблем з перевезенням амуніції для воїнів АТО: каски та бронежилети безперешкодно пропускають в Україну», - заявив "Вестям" начальник сектору з питань взаємодії із ЗМІ Західного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Шеремет.
22 вересня з кевларових шоломів, привезених з Румунії, у Івано-Франківську біля адмінбудинку активісти виклали із 246 кевларових касок напис «Хутін-Пуй». За словами співголови Координаційного центру швидкого реагування Юрія Романюка, акцію провели для того, щоб активізувати благодійників і звернути увагу на проблеми благодійного фонду. Адже 9 тис. євро, аби за них розрахуватися, наразі немає...