
Власники та керівники багатьох санаторіїв та курортів області розповіли про реальну ситуацію на Закарпатті та проаналізували перспективи санаторно-рекреаційної галузі в області на найближчий сезон.
Андрій Сугай, директор санаторію «Карпатія», розповів, що у середньому в Україні за 2013 рік було 2 мільйони туристів. Кожен з них витрачав на день приблизно 100 доларів, а отже вони приносили державі близько 2 млрд. на рік.
Однак через останні події в Криму розпочався сильний спад туристичної активності. А це зниження зарплат, закриття туристичних комплексів тощо.
Особливо актуальна проблема для Закарпаття, адже тут туристична галузь є дуже важливою. Тому власники турбаз хотіли би заспокоїти туристів, які відмовилися від поїздок до Закарпаття. Тут дуже толерантне населення, нема радикалів, блок-постів, сутичок і тому подібних речей.
Більше того ніколи не виникало конфліктів з жодними відпочиваючими, в тому числі і з росіянами. Крім того у даній ситуації не винні прості росіяни, отож їх по завершенню конфлікту слід сприймати так само, як і раніше. Вони не винні в тому, що сильний вплив на людей має російське телебачення, яке проводить «дебілізацію» та жорстку пропаганду серед росіян.
Що ж д о Криму, то, на думку пана Андрія, війну розпочинати не слід, однак і війська слід зупинити у тих межах, де вони є. А потім можна буде вирішити це питання юридично в судах.
ВРУ та уряду слід розуміти, що революція має колись закінчуватися. Людей, які були зайняті у Євромайдані не слід тримати на Майдані. Нехай ці люди йдуть в органи та працюють на користь держави, але вже по-іншому.
«Людей зі зброєю слід забрати з вулиць», - вважає пан Сугай.
Він вважає, що їм також слід іти у силові структури, бо Україні після революції потрібен перехід на еволюційний шлях.
Наразі ж туристи масово перекладають час відпочинку або взагалі знімають бронювання. В пана Андрія втрати складають ледь не 50% попередніх замовлень.
Михайло Горба, директор комплексу «Трембіта», розповідає, що з початку року бронювання місць впало на 15-20% .
Причини називають різні.
Перш за все, туристи бояться зброї на дорогах. Ця ситуація не стосується нашої області, але озброєних людей можна побачити на Рівненщині, Львівщині чи Івано-Франківщині. Звісно,це не викликає відчуття спокою у подорожуючих.
Інша суттєва причина – страх покинути домівки. Адже українці бояться залишити своїх дідусів, бабусь, дітей, власні речі в той час, як країні загрожує можлива експансія з боку Росії.
В суспільстві повинен наводитися лад, - одностайно вважають керівники санаторіїв.
Мукачево.net