Греко-католицький священник о. Петро Тереля із села Верхні Ворота, що на Воловеччині виробляє унікальні вертепи.
Як розповів о. Петро Тереля в інтерв'ю для Молодіжної комісії МГКЄ, ідея вертепу із богословської сторони має дуже великий символізм, адже вона розкриває таємницю воплолочення самого Бога, якого ніхто ніколи не бачив. Вертеп, це ніби написана ікона, яка має багато символів та знаків захованих у дрібницях зображеного, а у випадку з вертепом змайстрованого. Унікальність вертепу є в тому, що ми можемо духовно перенестися до Віфлеєму і стати одним із тих, хто прийшов побачити месію.
Отець Петро розповідає, що старається не робити однакових вертепів, адже це не є заводська штамповка.
"Молюся, читаю Євангеліє про Різдво Ісуса Христа, і то що торкнуло мого серця стараюся відобразити у деталях. Більшість людей мого віку і старше вражені духом комунізму, і тому ми звикли до діда мороза чи снігурки під ялинкою, тому облаштування маленького вертепу вдома є нагадуванням про те, що Бог прийшов до нас, став людиною, такою як і ми, нагадування того, хто ми є у своїй вірі", — додає священник.
На виготовлення одного вертепу о. Петро витрачає десь 2-3 дні. У прикрашенні та фарбуванні вертепів священнику допомагають його 2 сини.
Священник зізнався, що його улюблений вертеп — це поєднання Вифлеємської стайні і урбанізованого Єрусалиму, бо це наче нагадування для чого Господь прийшов у світ.
"Справді, вертеп є дієвим способом євангелізації у цьому світі, де сьогодні так багато хаосу, страху, кризи спричиненої не тільки пандемією, але і іншими ранами – у вертепі можна побачити співстраждання і любов Божу, те що ми не є самі у цьому світі", — додає священник.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!