
За перший квартал 2020 року середня ціна електроенергії на спотовому ринку України (територія Бурштинського енергоострову) була найвищою у Європі.
Як йдеться у квартальному звіті Єврокомісії щодо ринків електроенергії, середня ціна для енергоострову у першому кварталі року становила 52,9 євро за МВт-год.
Зазначимо, що до території територія Бурштинського енергоострову входять споживачі електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Бурштинський енергоострів, на відміну від решти електромереж України, під'єднаний до електромереж країн ЄС і дозволяє експортувати українську електроенергію за кордон.
Для всієї іншої частини України (Об'єднана енергетична система) ціна становила 46,9 євро — це третій показник у Європі.
На другому місці опинилась Греція із ціною 50,4 за МВт-год.
Cередня по ЄС становила 33,5 євро за МВт-год.
Найдешевші ціни на електроенергію з базовим навантаженням спостерігалися в Північному регіоні, де свою роль відіграли великі запаси енергії гідростанцій, зростаюча вітрогенерація і тепла зимова погода. Найнижча ціна була у Норвегії (15 євро/мегаватт-год) та Швеції (17 євро)
Ринки у східній та південній частинах континенту (Польща, Угорщина, Румунія, Болгарія та Греція) з відносно високою часткою виробництва, яке споживає вуглець, або з більшою залежністю від імпорту опинилися з іншого боку цінового спектру.
Серед країн ЄС найвищі ціни у першому кварталі року також були на Мальті (45 євро) та Болгарії (42 євро).
Порівняно з четвертим кварталом 2019 року, середньоквартальний показник цін знизився на 24% на фоні слабкого попиту та збільшення генерації вітру.
У щорічному порівнянні на всіх ринках спостерігалося зниження цін з відносно високих рівнів у 1 кварталі 2019 року. Найбільше зниження відбулося в Норвегії (-68%), Швеції (-64%), Данії та Фінляндії (обидва -50%).
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!