Закарпаттю автобани "не світять"

30
1

повідомив головний дорожник краю

Із 3 330 км автодоріг області практично п’ята частина не ремонтувалась десятиліттями, а фінасування дорожнього галузі не дотягує і до чверті від науково-обгрунтованої потреби.Такі невтішні дані оприлюднив сьогодні на зустрічі з журналістами начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василь Маркович

Саме тому дорожники вважають своїм першочерговим завданням збереження існуючих доріг. Але тільки через крадіжки та руйнування огорож, автобусних зупинок, окремих елементів конструкцій мостів (металічні троси, перила), дорожніх знаків і т. д. Службі завдано збитків на 350 тисяч гривень. Наприклад, із 11 новеньких сучасних атозупинок вздовж траси Чоп – Київ повністю познімали оргскло, і тільки на одній частково залишився дах. Але не тільки вандали руйнують шляхи області, свій “внесок” у цю ганебну справу вносять і стихійні сміттєзвалища, і ринки на узбіччі, і самовільне будівництво об’єктів сервісу, і прокладання газопроводів та комунікацій.

Щодо нарікань автомобілістів на низьку якість наших доріг, то, як переконує Василь Маркович, проблема полягає не тільки в хронічному недофінансуванні галузі, але й в різниці стандартів, які застосовують при будівництві шляхів. Так товщина покриття за євростандартами повинна бути не менше 1 метра, в той час як наші вітчизняні де-не-де “дотягують” до 40 см. Зрозуміло, що строки “життя” доріг відповідно різняться.

Головний дорожник краю покладає надію на те, що зі змінами в дорожньому господастві країни з 2008 року, коли, окрім доріг державного значення, решта буде передана на баланс місцевим органам виконавчої влади, зміниться і сам підхід до утримання та будівництва шляхів. “Кошти будуть скеровуватися безпосередньо на місця. І тоді кожен керівник району, селища, села покаже, який він є господар” – зазначив Василь Маркович.

А поки що в найближчих планах дорожників будівництво мосту через річку Ріка на 87-му кілометрі автодороги Долина-Хуст в с. Вучкове Міжгірського раойну та реконструкція ділянки автодороги Київ-Чоп, яка йде в обхід с. Середнє Ужгородського району.

Наостанок Василь Маркович зазначив, що автобани у нас у нас з’являться тільки тоді, коли знайдуться потужні інвестори, які візьмуться за реалізацію такого багатомільйонновитратного проекту. Адже для того, щоб автобан почав приносити прибуток, через нього щодоби повинні проходити мінімум 15-20 тисяч авто. Наразі планується, що перша платна дорога буде побудована в напрямку Харків – Дніпропертровськ і перший платний відрізок її буде довжиною 176 км. Наскільки прибутковим виявиться цей експеримент – покаже час.

Коментарі

В
віталій

Я рахую що дороги це лице нашої країни, тому що не дурний придумав що зустрічають по одежі

Читайте також