Закарпаттю потрібен перехід з Польщею

3
0

Відбулася виїзна нарада з приводу відкриття пункту пропуску `Лубня-Волосате`

У вівторок, 12 травня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші та голова обласної ради Михайло Кічковський взяли участь у виїзній нараді української частини Комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури щодо відкриття нового пункту пропуску Лубня – Волосате, що на українсько-польському кордоні. В нараді взяли участь представники Державної митної служби, Адміністрації Держприкордонслужби, МЗС, Міністерства транспорту та зв’язку, Федерації футболу, Координаційного бюро з питань підготовки та проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу, Державної служби автомобільних доріг України та представників структурних підрозділів  Закарпатської облдержадміністрації.

 Закарпаття по праву названо “західними воротами” України до ЄС. Будучи транзитним регіоном, область має 18 пунктів переходу з Румунією, Угорщиною та Словаччиною, проте жодного –  з Польщею. Тому відкриття пункту пропуску на польсько-українському кордоні є доцільним і сприятиме розширенню зовнішньоекономічних зв’язків, культурних і туристичних контактів між прикордонними регіонами України та Польщі.

 Сьогодні закарпатцям, що мають родинні зв’язки у Польщі, для того, щоб перетнути українсько-польський державний кордон, необхідно подолати значну відстань по території України, або ж їхати через Словацьку Республіку, що потребує додаткового часу та коштів (отримання транзитних віз). Відкриття пункту пропуску зніме і цю проблему.

 Як зазначив Олег Гаваші, Закарпатська область та Підкарпатське воєводство мають спільне історичне минуле, і майбутня співпраця пов’язана з розвитком транскордонного співробітництва, місцевих ремесел та промислів. Прикордонні регіони вже здійснили низку заходів у цьому напрямку: підписана угода про транскордонне співробітництво між Закарпатською областю і Підкарпатським воєводством, двічі проведено Дні добросусідства, стали регулярними контакти членів польського товариства і недільної школи з польськими колегами, викладачі закарпатських вузів запрошуються до Польщі та інше.

 Під час наради прийнято рішення звернутись до польської сторони з проханням пришвидшити підписання необхідних документів щодо відкриття пункту пропуску. Запропоновано винести це питання на розгляд міжурядової українсько-польської комісії, а також включити його у Програму підготовки України до Євро-2012, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також