В Уряді розробили орієнтовний план пом'якшення карантину в Україні.
Як зазначає видання LB.ua влада розглядає можливість поетапного пом'якшення карантину, яке має розпочатися вже в квітні.
Так, вже з 14 квітня відкриються невеликі магазини площею до 400 кв. м, а також всі будівельні та садові комплекси незалежно від площі.
З 1 травня відкриються інші магазини, торгові центри, перукарні.
З середини травня відновиться навчальний процес у школах. Також дозволять приймати відвідувачів ресторанам (зараз вони працюють тільки на винос або доставку) і косметичним салонам.
У той же час відкривати кордони поки не планують. Вони можуть залишитися на замку до кінця червня, аеропорти також працювати не будуть. Обмеження на виїзд будуть залежати від розвитку ситуації.
Святкування Великодня забороняти не будуть. Нинішні обмеження не дозволяють ходити по гостях, але ходити по квартирах і перевіряти дотримання цих правил поліція не буде.
Про ймовірність послаблення карантину в в ефірі hromadske розповів начальник відділу епіднагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров’я при МОЗ Роман Родина.
За його словами, вже зараз є певна тенденція до зменшення кількості нових випадків інфікування. Родина вважає, що це доводить — карантині заходи "реально діють".
Але, на його думку, карантин ще зарано скасовувати, тому що наразі немає стійкої тенденції до зниження захворюваності.
Епідеміолог уточнив, що в разі реального зниження захворюваності питання пом’якшення карантинних обмежень буде розглядатися.
Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин буде продовжено після 24 квітня, але його можуть послабити заради збереження економіки. Кабмін вирішив, що Україна не може собі не працювати два-три місяці поспіль, тому в кінці місяця можливе пом'якшення карантину.
Нагадаємо, в Україні ввели режим надзвичайної ситуації на 30 днів, а з 6 квітня обов'язковий масковий режим та заборонили збиратися більше 2-ох осіб.
Жорсткі карантинні обмеження ввели до 24 квітня, що унеможливить освячення пасок.
Через введені обмеження, деякі закарпатські священники вирішили святити верби та паски біля дворів прихожан.
Попри різний план святкування Великодня, в Закарпатській ОДА працюють над тим, аби закарпатці святкували Пасху вдома.