Закарпатцям на замітку: ТОП 5 порад, як правильно заощаджувати

8
6

Фінансист Василь Матій розповів, як можна щомісяця накопичувати кругленькі суми.

Податок на емоційні покупки

«Неминучі тільки дві речі - смерть і податки», — писав Бенджамін Франклін. А як щодо нового податку, який ви будете сплачувати самі собі? Замість того, щоб жорстко обмежувати себе в емоційних покупках, краще перевести їх у «законне» русло, зобов’язавши їх податком. Ось як це працює на практиці. Припустимо, що вашою слабкістю є дороге якісне взуття. І щосезону ви купуєте декілька «зайвих» пар, що приносять купу насолоди, але шкодять довгостроковим фінансовим планам. На майбутнє, перед покупкою нового взуття, 10?20% від його вартості, доведеться перерахувати на депозит чи іншій фінансовий інструмент, де ви акумулюєте кошти.

Контролюйте свої прибутки і витрати за допомогою спеціальних програм

Щоб краще бачити свою фінансову картину, спробуйте завантажити на смартфон програму для контролю доходів та витрат. Їх зараз великий вибір. Записуйте витрати в окремі розділи (їжа, оселя, одяг, подарунки, розваги т.ж.) і зможете побачити скільки і на що саме ви витрачаєте.

Правила Уорренна Баффета

Міліардер попри величезні статки користується простими правилами:

  • не бійтесь відрізнятися від інших (якщо ви зараз не можете дозволити собі дорогий смартфон, як у когось з друзів, не потрібно на нього витрачати всі заощадження, а ще гірше придбати його на позичені гроші);
  • регенеруйте ваші прибутки. Якщо ви маєте справу, що приносить хороший прибуток, продовжуйте вкладати в неї і далі, навіть маленькими частинами;
  • стежте за дрібними витратами. Часто вони найнебезпечніші. Сума неконтрольованих маленьких витрат може вразити.

Відкладайте правильно

Якщо ви хочете відкласти якусь суму, робіть це одразу після того, як отримали гроші. І не витрачайте їх, навіть коли спокуса дуже сильна.

Користуйтесь кешбеком

Українськи банки пропонують від 1 до 20 % повернення коштів від покупки, за умови розрахунку карткою. За рік може набігти дуже непогана сума економії.

Також нещодавно ми розповідали про фінансову грамотність для дітей.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

І
Імя

Ви знаєте раніше грошей катастрофічно не хватало і не тому що я щось купував. А тому що мало заробляв. Зараз я змінив своє життя я витрачаю більше а гроші маю. І не тому що я економлю зовсім ні я змінив професію я знаю ціну своїй праці. Де мало пропонують я просто не погоджуюсь я був багато разів голодний але ціну не спустив принципово. Тепер все все ок. Навчіться цінувати свій час і не витрачайте його марно, або на користь якогось дяді. І все у вас буде гаразд. А українським банкам не вірте. Розводілово а всі їхні програми розроблені так не щоб ви заощаджували , а щоб вони заробляли.

Я
Я

#1 ВІШАТИ нардепів #2 ВІШАТИ чиновників

Ю
ю

сімейна пара - "Коханий, давай цього року будемо заощаджувати, що зібрати кошти на подорож. Я пропоную це зробити так: ти відмовляєшся від пива, а я в свою чергу відучу тебе курити".

Ю
ю

сімейна пара - "Коханий, давай цього року будемо заощаджувати, що зібрати кошти на подорож. Я пропоную це зробити так: ти відмовляєшся від пива, а я в свою чергу відучу тебе курити".

Я
Я

#1: ВІШАТИ нардепів!!!

Ж
Жебрак

Відкладайте правильно Якщо ви хочете відкласти якусь суму, робіть це одразу після того, як отримали гроші. І не витрачайте їх, навіть коли спокуса дуже сильна, це коли ВИ хочете щось поїсти. Порада не для тих, хто нічого не має, а для марнотратників.

Читайте також