Нагадаємо, вчора Мукачево.net писало про конфлікт, котрий виник на угорському кордоні у пункті пропуску Берегшурань – Лужанка.
Власкор 1+1 Наталія Зотова разом зі знайомими спробувала перетнути кордон з Угорщиною, аби поїхати на день в Ніредьгазу заради екскурсії та прогулянки, але наткнулася на вимогу угорських прикордонників надати додаткові документи, які б засвідчили, на яких підставах знайомі пані Зотової отримали польський шенген.
Зрештою, людей таки пропустили.
«Людина візу отримала, як журналіст, який супроводжував групову поїздку до Польщі, щоб зробити про це сюжет. Яке запрошення у журналістів може бути? Це перше. Друге - подорож до країни на один день. Який готель треба бронювати? Третє, наш консул вже виграв був суд з подібного приводу. І це є приємним прецидентом. Я наполягла на офіційному оформленні заборони в"їзду. На заперечення, що це буде довго, сказала, що почекаємо. Добре, що хоч трохи розумію угорську. Зрештою, порадившись, вони дозволили в"їзд. З угорською візою спокійно їздила в Польщу та Латвію. Жодних проблем. Угорщина має своє законодавство? Свій трирічний шенген оформляла також, як журналіст. І жодного запрошення в мене нема. Тому питання, де його мені взяти, щоб підтвердити, на яких підставах видали візу?», - коментує ситуацію пані Зотова.
***
З коментарів дописувачів дізнаємося, що ця ситуація непоодинока. Так люди зазначають, що вже мали проблеми на словацькому кордоні з угорськими візами.
«Колись був свідком ситуації коли словаки не пустили групу студентів УжНУ на тій підставі, що двоє мали угорські візи. Попри наявність документів, які підтверджували, що вони запрошені Пряшівським університетом», - пише викладач Стряпко Іван.
Так само і на польській стороні з Угорським шенгеном не пропустять. «А от в Естонію нас з дружиною по словацьких шенгенках пустили без зайвих слів», - додає пан Стряпко.
За офіційним коментарем з приводу даної ситуації редакція Мукачево.net звернулася до консулf Угорщини в місті Ужгород.
***
Консул Андрій Соліпський (Szalipszki Endre) надавати офіційний коментар з приводу зазначеної ситуації відмовився, адже це не в його компетенції. Тим більше справа стосується прикордонників.
Але він постарався розяснити ситуацію і дати певні рекомендації туристам.
Отож, за його словами, слід розуміти, що прикордонник перевіряє кожну людину особисто. В останньої, перш за все, повинні бути документи, але також людина повинна могти довести ціль поїздки.
Так, це може бути квиток на концерт, квиток на літак, запрошення, бронь в готелі, тощо. Якщо ж це поїздка на 1 день, то достатньо буде показати гроші, якщо ціль – шопінг, чи купальники, якщо людина іде на відпочинок.
Пан консул також підтвердив, що згідно з Шенгенською угодою Шенгенська віза дає право на перебування у 26 країнах ЄС. Тобто з Угорщини можна поїхати прямо в Лондон, але для цього потрібно показати, наприклад, квитки на літак.
І головне, за словами пана консула – бути впевненим і знати, чого хочеш, щоб в прикордонників не виникало жодних зайвих сумнівів.
Що ж до візи, то вона повинна бути відповідною. Якщо людина з Шенгенською візою вже перетинала кордон у країні, яка її видала, то надалі з цим документом можна перетинати будь-який інший кордон Європейського союзу.
Тому, якщо ви маєте візу та можете довести ціль поїздки, прикордонники повинні вас пропускати.
Мукачево.net