
Кінологічна служба у прикордонному відомстві завжди була і є важливою. Адже саме службові собаки є незамінними помічниками прикордонникам в охороні державних рубежів.
Саме чотирилапі напарники допомагають виявляти наркотики, зброю, вибухові речовини та цигарки, а також у пошуку та затриманні злочинців, йдеться на сторінці Західного регіонального управління держприкордонслужби України.
Аби стати кінологом-прикордонником потрібно пройти підготовку у Кінологічному навчальному центрі Держприкордонслужби. Базовий курс підготовки триває до пів року. За цей час кінологи не лише дресирують собак, а й вивчають анатомію, психологію тварин та методику підготовки. По завершенні навчання кінологи отримують свідоцтва, а їх чотирилапі напарники сертифікати.
Щодо чотирилапих, то охоронцем кордону може стати не кожен. Службовий собака – це добре навчений і спеціально підготовлений напарник, який працює в парі з кінологом.
Охороняти кордони прикордонникам допомагають близько 20 порід собак, серед яких німецькі та бельгійські вівчарки, добермани, ротвейлери, лабрадори, спанієлі, фокс тер’єри, ягдтер’єри, джек-рассел-тер'єри, біглі, тощо.
Кінологія – нелегка професія, а кінологами не народжуються, ними стають за покликом серця, адже працювати з тваринами і не любити їх неможливо.
Та для того, щоб бути кінологом мало просто любити собак, необхідно бути готовим пов’язати з ними все своє життя. А ще потрібно володіти досить твердим характером, бути сміливим, терплячим, цілеспрямованим, наполегливим, також мати хорошу фізичну форму.
Тож, якщо по-справжньому любите собак і бажаєте охороняти державний кордон пліч-о-пліч з вірним чотирилапим другом, то кінологія – саме для вас.
Усі, хто бажає приєднатися до команди професіоналів та поповнити лави Держприкордонслужби звертайтеся: м. Львів (067) 292-51-19 м. Великі Мости (096) 833-93-80, (03257) 6-48-57