Запірна арматура - основні різновиди та як обрати

13

Для облаштування систем опалення чи водопостачання, крім труб і подібних деталей, активно використовують і так звану запірну арматуру. Це спеціальні пристрої, основною задачею яких є перекриття потоку робочого середовища (агресивних та неагресивних рідин, газів тощо).

До речі, більше про них можна дізнатися на uks-group.com.ua, де також можна в кілька кілків купити запірну арматуру високої якості.

Перекривна арматура складається з корпусу та запірного механізму, і доступна в різних рішеннях, про які далі піде мова.

Основна класифікація запірної арматури

Запірну арматуру, як правило, класифікують за такими параметрами, як:

  • Призначення.

Такі пристрої бувають як для загального використання, яка підходить для використання в системах, де відбувається постачання неагресивних рідин та газів, так і спеціального призначення – для агресивних та корозійних і токсичних рідин чи газів.

  • Тип конструкції.

Тут мова йде про такі варіанти запірної арматури, як вентилі та крани, засувки та заслінки. Останні ще бувають дисковими або поворотними.

До прикладу, крани використовують у системах, які постачають воду чи інших речовин, а засувки, які вирізняються надійністю, підходять як для водопроводів, так і для систем опалення чи постачання газу.

Водночас запірну арматуру можна розрізняти і за матеріалом виготовлення. Найпоширенішими є пристрої з нержавіючої сталі, які мають відмінну стійкість до агресивних середовищ і високої температури. Бувають також і вироби з чавуну – міцні, довговічні, відтак використовують їх в системах з високим тиском. Що ж стосується латуні, такий матеріал використовують для виготовлення перекривної арматури з невеликими чи середніми діаметрами.

Що врахувати, обираючи запірну арматуру

Щоб придбати трубопровідну арматуру, яка, по-перше, підходитиме за ключовими параметрами, а по-друге, служитиме упродовж довгих років, потрібно дуже відповідально підійти до процесу пошуку та замовлення такої продукції.

Найперше оберіть надійного продавця (найкраще, якщо це буде безпосередньо виробник) і віддавайте перевагу тільки високоякісній продукції.

Ніколи не економте на таких покупках, адже йдеться перш за все про надійну і безпечну роботу цілої системи. Перед покупкою уважно вивчайте технічні особливості та параметри пристрою, за потреби – консультуйтеся з фахівцями або представниками продавця – щоб обрати підхоже рішення, а не абищо.

Пам’ятайте, запірна арматура – надважлива складова тієї чи іншої системи, від якої, зокрема, залежить надійність та безпека. І на це варто зважати!

На правах реклами

Читайте також