29 жовтня в Ужгороді на пл.Театральній з 11.00 до 13.00 у Всесвітній день боротьби з інсультом можна буде виміряти артеріальний тиск.
Також, можна буде отримати консультації лікарів обласного Центру здоров’я та кардіологів обласного клінічного кардіологічного диспансеру щодо попередження інсульту та як уникати головних факторів ризику, що провокують це захворювання.
29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом
Завтра, 29 жовтня, - Всесвітній день боротьби з інсультом. Це - щорічний захід, який було започатковано в 2006 році Всесвітньою організацією інсульту (WSO).
Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров`я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.
В Україні, згідно з офіційною статистикою, цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100–110 тис. смертей, близько 14 % від всіх померлих), щороку стається 100–110 тис. інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30-40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів і до 50 % — впродовж 1 року від початку захворювання, 20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.
При навіть малій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу.
Пацієнти з симптомами інсульту повинні бути без зволікання доставлені в найближчий медичний центр з відділенням гострих порушень мозкового кровообігу (інсульту), в якому виконується екстрена терапія. Пацієнти з давністю симптомів інсульту в межах трьох годин повинні бути оглянуті і транспортовані в першу чергу.