На цих виборах ЦВК затвердила встановлення відеокамер на усіх виборчих дільницях України.
Відеокамери встановлені на всіх 34-х тисячах виборчих дільниць України. Відеотрансляція голосування здійснюється через спеціально створений ЦВК веб-сайт http://vybory2012.gov.ua . Верховна Рада вирішила, що це нововведення, що обійшлося платникам податків в 993 млн.грн., дозволить уникнути фальсифікацій на виборах під час голосування та підрахунку голосів. У програмно-апаратні комплекси входить: ноутбук НР Pro Book 4540 s 15.6, дві камери Logitech C310, USB-подовжувач, мережевий подовжувач Defender, металева шафа з замком, тросик безпеки. Ціна одного набору (для однієї ділянки) - 7128 грн.
Мукачево.net вирішило пройтися камерами Закарпаття і позазирати у деякі виборчі дільниці, розташовані на території області.
Для того, щоб скористатися сервісом спостереження за перебігом голосування, потрібно пройти початкову реєстрацію на сайті http://vybory2012.gov.ua/. Там у вас запитають ім’я (можна вказати будь-яке), електронну адресу (потрібно вказати реальну діючу поштову скриньку.) Якщо у вас немає параної та шпіономанії – можете вказати власну скриньку. Якщо ж є ;) – справа однієї хвилини зареєструвати тимчасову на будь-якому поштовому сервісі, або ж скористатися сервісами «одноразових» поштових скриньок, які автоматично самовидаляються через дві години на кшталт www.thismail.ru чи mailspeed.ru. Також потрібно обрати щонайменше шестизначний пароль і ввести «капчу» - набір випадкових цифр, захист від ботів і автоматичних реєстрацій.
Після цього вам на поштову скриньку прийде лист із посиланням, за яким треба увійти щоб підтвердити реєстрацію. Усе! Тепер на сайті http://vybory2012.gov.ua вам доступна карта України із цифрами у синіх квадратиках – це кількість діючих відеокамер по регіонах. Клацаєте на квадратик у потрібному регіоні – карта збільшується і стає доступною детальніша вибірка, аж до вулиць і дільниць на них. Праворуч у інтерфейсі – перелік дільниць, найближчих до району, який ви вибрали.
Обирайте дільницю, яка вас цікавить і спостерігайте. На кожній із дільниць діє дві камери – одна із них спрямована на членів комісії, які видають бюлетені, а друга – на скриньки для голосування.
Найбільшою проблемою є низька роздільна здатність камер. Адже це не ай-пі камери високої роздільної здатності, а побутові вебкамери, які зазвичай використовують для спілкування у «Скайпі». І якщо роздільної здатності камери цілком достатньо, щоб відобразити деталі обличчя одного співрозмовника з відстані півметра або метр, то показати якісно приміщення площею 30-60 м.кв. камера не може. Тому всі люди на картинці, що рухається – приблизно однакові. Із цього приводу у соціальних мережах уже жартують: «Якість зображення з веб-камер на виборчих дільницях, говорить про те, що на складах китайських фабрик 0,3 мегапіксельні камери ще не закінчились.» На це зауваження співрозмовники тих, хто вже встиг «полазити» дільницями через камери, зазначають: «Але заплатили за них, как за Full HD».