Зуби словакам

10
0

Допомагали лікувати студенти УжНУ

Шістнадцять кращих студентів 3 курсу стоматологічного факультету повернулися з виробничої практики у Словаччині. Як розповів «СЗ «Паланку» декан нашого стоматфакультету, відомий хірург Юрій Переста, поїздка відбулася в рамках угоди про співпрацю стоматологічного факультету УжНУ з клінікою щелепно-лицевої хірургії, стоматології медичного університету ім. Шафарика у місті Кошице. «Дуже велика заслуга, що наша мрія і обіцянка студентам стала реальністю, - керівника клініки, почесного професора УжНУ Андрія Єнчі, який є одним з кращих щелепно-лицевих хірургів Східної Європи. Ми прагнули, аби наші студенти побачили, як проходить лікувальний і навчальний процес у європейській країні, розширили контакти. Це дасть можливість у співпраці зі словацькими колегами продовжити ефективне впровадження в нашому університеті болонської системи. Зокрема, маємо намір започаткувати в УжНУ нову спеціальність -- помічника лікаря-стоматолога, і щоб наші студенти навчалися за програмою ЄС. Це дасть можливість нашим дітям вчитися і в Словаччині, а відтак вони зможуть отримувати два дипломи - УжНу і медичного університету ім. Шафарика, і в результаті працювати у 26 країнах Європи».

Студенти ж розповіли, що мали чудову можливість порівняти, як розвивається стоматологія в Україні й Словаччині, побачили, як працюють словацькі студенти, викладачі, лікарі. Кажуть, вразило, як живуть їхні однолітки за кілька кілометрів від Ужгорода і вважають, що Україна наразі не готова так приймати іноземних студентів, як маленька Словаччина.

За словами студентки факультету Наталії Пупени, запам'яталося дуже гарне ставлення словацьких студентів, їхня привітність. Також ужгородці переконалися, наскільки важливо знати іноземну мову, адже доводилось спілкуватися і з вихідцями з африканського континенту, арабських країн, які навчаються у Словаччині.

Юрій Роман, асистент кафедри терапевтичної стоматології, практикуючий лікар відзначив, що підхід до стоматологічного лікування у Словаччині такий же як у нас і українські, зокрема закарпатські спеціалісти, запросто можуть там працювати. Різниця лише в тому, що у словацьких лікарів значно вищий рівень зарплат, а також ефективно працює страхова медицина, яка змушує з особливою відповідальністю ставитися до пацієнтів, надавати якісні послуги.

Усі наші студенти отримали сертифікати про проходження практики за підписом професора Єнчі. До речі, він має плани наступного навчального року запросити їх навчатися протягом цілого семестру. Так само словацькі студенти вчитимуться і практикуватимуться в Ужгороді.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також