Право користуватися цілющою водою, за якою приїжджають у село Сімер, що на Перечинщині, з усіх куточків Закарпаття, відстояли.
Завадили побудувати споруду над унікальним джерелом громада та депутати сільської ради. Люди звернулися до Сімерського сільського голови за поясненням, чого без їх відома, розпочали земельні роботи і хто за цим стоїть.
Джерело з цілющими властивостями хотіли так би мовити «привватизувати» у селі Сімер Перечинського району – про це повідомили редакції М-Студіо активісти громади населеного пункту. Люди почали бити на сполох, адже унікальну воду, багату вмістом іонів срібла, мінералів та мікроелементів, споживають регулярно.Колишній голова села каже: дбали та облагороджували цілюще джерело, про яке знають із архівів та спогадів місцевих жителів, що передаються із покоління до покоління, понад 560 років. Запідозрили, щось «нечисте» сіверяни три тижні тому, коли біля джерела розкопали землю і почали проводити земельні роботи. Тому і звернулися по допомогу до депутатів сільської ради.
Сімеряни почали дзвонити сільському голові із запитанням, чому не тече вода із першоджерела. Відразу повідомили про проблему і депутатів сільської ради, які теж почали виясняти причину такого недбальства 21 квітня зібрали громадські слухання, аби з’ясувати, хто і що хоче зробити із джерелом. Селяни кажуть, сумніваються у благодійній меті такого облагородження і не проти будівництва каплички, але її можна встановити у будь-якому іншому місці, а не над джерелом. Побоюються, що їх позбавлять права вживати цілющу воду. 23 квітня на сесії сільської ради більшість депутатів проголосували проти будівництва каплиці.
Як наслідок, роботи припинили, першоджерело відновили, але територію навколо не прибрали і з першим дощем розрита земля попаде у воду. Із питанням хто буде за це відповідати звернулися до Сімерського сільського голови. Сільський голова запевнив, що до кінця тижня винуватці проблеми пообіцяли йому прибрати територію біля джерела і повернути їй початковий вигляд. То ж силами громади та депутатів сільської ради відстояли Сімерське чудо природи, яке залишиться народним, а не приватним, надбанням, доступним для всіх бажаючих оздоровитися.
М-Студіо