Як пережити новорічно-різдвяні застілля без похмілля та інтоксикації

33
2

Тривають веселі новорічно-різдвяні свята й багаті застілля. А яка ж гулянка без спиртного? Аби відтак алкогольні напої не нагадали про себе страшним похміллям, інтоксикацією й не зашкодили вашому здоров’ю, варто запам’ятати кілька нескладних правил.

Що робити, аби швидко не сп’яніти, ми запитали у Василя Кручаниці, головного лікаря Закарпатського обласного наркологічного диспансеру. «Насамперед варто визначитися з видом алкоголю, його дозою, і не пити більше, ніж можете випити. Намагайтеся не змішувати всі напої, які бачите на столі, оберіть щось одне. До алкоголю потрібно ставитися не як до окремої страви, а як до приправи до їжі.

Не купуйте спиртне на стихійних ринках чи в сумнівних придорожніх генделиках. Аби не отруїтися підробкою, уважно читайте етикетку, зверніть увагу на вміст напою та смакові добавки: чим їх менше, тим якісніший алкоголь.

Не пийте натще. Якщо тільки випивати й зовсім нічого не їсти, то зрозуміло, що людина швидко сп’яніє. Тому за кілька годин до застілля обов’язково пообідайте, а ще – випийте 30–50 г горілки або пиво. У такий спосіб алкоголь приєднається до обмінних процесів організму. Також, перш ніж сідати за святковий стіл, можете з’їсти що-небудь жирне, наприклад, шматочок сала чи ложку масла. Це сповільнить дію алкоголю на ваш організм».

На самій же гостині пам’ятайте: не всі продукти сумісні з алкоголем. Їжте більше овочів, зелені, остерігайтеся жирних салатів («Олів’є», «Оселедця під шубою»), а особливо – солодких кремів на тортах і тістечках. Закусуйте горілку солоними огірочками, маринованими помідорами, квашеною капустою, відвареною картоплею, смаженим м’ясом. Не варто заїдати оковиту виноградом, яблуками, сиром або свіжими помідорами – від такого поєднання вам може стати зле. Коньяк поєднують з шоколадом, сиром, горіхами. А от лимон тільки переб’є смак і запах цього напою. Для шампанського ідеально підійдуть фрукти, морепродукти, оливки, сир та біле м’ясо. До вина обирайте закуску залежно від його міцності і кольору. Не запивайте спиртне газованою солодкою водою чи мінералкою: вуглекислий газ швидше розносить алкоголь у крові, тож  сп’янієте миттєво. Менш концентрованим спиртне зробить звичайний лід.

Про те, що алкоголю ви на Новий рік таки перебрали, вранці нагадає похмілля. «Універсального засобу від цього стану не існує. А в здорових людей, які дотримуються вищезгаданих правил, узагалі не виникає похмільного синдрому! Сухість слизової, сильний головний біль свідчать про інтоксикацію організму. Це означає, що ви випили більше, ніж хотіли й могли. Голова також може боліти, якщо підвищився тиск».

Якщо при похмільному синдромі людину «тягне» випити чарку-другу горілки чи пиво,  – це говорить про те, що у вас є проблема: алкогольна залежність. У такому разі варто звернутися по допомогу до фахівця. Удома ж можна випити капустяного розсолу, трав’яного чаю, з’їсти банан (нормалізує роботу серця і нирок), прийняти контрастний душ. Не варто задовго відлежуватися: краще зробіть зарядку, прогуляйтеся або – займіться сексом! Адже експерти довели: будь-які фізичні навантаження прискорюють обмін речовин, відтак алкоголь з вашого організму буде швидше виводитися.

Олена ПАНЬК, "Старий Замок"

Коментарі

1
12345

ще різдво на на носі(а печінкам вжек пиз**ц та такіто діла(((

П
Пішта

Новий рік вже пережили)

Читайте також