Мабуть, найбільш важливою відмінністю одних моделей спліт-систем від інших є наявність або відсутність інвертора - електронного модуля, розташованого в зовнішньому блоці, який дозволяє плавно змінювати частоту обертання компресора. Подивимося, чим же відрізняються інверторні кондиціонери від звичайних моделей з практичної точки зору.
Правильно підібраний кондиціонер може підтримувати температуру всередині приміщення на рівні 20-22 ° С при температурі зовнішнього повітря 30-35 ° С. Якщо на вулиці не дуже жарко, потужність кондиціонера буде надлишкової, проте змінити її неможливо, адже компресор звичайного (Не інверторного) кондиціонера має фіксовану потужність. У теж час для точної підтримки заданої температури кондиціонер повинен мати змінну потужність охолодження. Вирішується ця проблема просто. При включенні кондиціонера термодатчик постійно контролює температуру повітря в приміщенні, і, коли вона опускається на 1-2 ° С нижче заданого значення, компресор відключається. Вентилятор внутрішнього блоку продовжує працювати, тому відключення компресора не помітне і виявляється тільки в поступовому підвищенні температури. Коли вона піднімається на 1-2 ° С вище заданого значення, компресор включається і весь цикл повторюється.
Недоліком цієї технології є сильні коливання температури усередині приміщення, оскільки для більш точного її підтримки довелося б занадто часто вмикати і вимикати компресор, а це призвело б до його швидкого зносу. Інший недолік проявляється в тому, що при включенні компресора з внутрішнього блоку починає дути дуже холодне повітря - при проходженні через випарник він охолоджується на 13-15 ° С. Якщо, наприклад, поточна температура повітря в приміщенні 24 ° С , то створюваний кондиціонером повітряний потік буде мати температуру 9-11 ° С, незалежно від того, яка температура виставлена на пульті управління. Знаходитися поблизу від потоку такого холодного повітря не тільки некомфортно, але й небезпечно для здоров'я.
Усунути цей принциповий недолік вдалося лише в 1981 році, коли з'явилися перші інверторні кондиціонери, мають змінну потужність охолодження (нагрівання). Блок інвертора в таких кондиціонерах перетворює змінну напругу живлення в постійне, що дозволяє плавно змінювати частоту оборотів компресора, тим самим регулюючи потужність кондиціонера і перепад температур на вході і виході внутрішнього блоку.
Якщо в кімнаті жарко, компресор працює на підвищених оборотах, і кондиціонер швидко охолоджує приміщення до комфортного рівня.
Проте потім компресор не відключається, а знижує обороти, завдяки чому повітряний потік на виході кондиціонера стає лише трохи холодніше повітря в приміщенні. Саме ця особливість інверторних моделей дозволяє говорити про те, що вони створюють більш комфортні умови і точніше підтримують задану температуру. Крім цього, такі кондиціонери споживають менше електроенергії ( на 30-50 %) і менше шумлять.
У каталогах для інверторних моделей звичайно вказується не одне значення потужності, а діапазон, в якому вона може змінюватися. Чим цей діапазон ширше, тим точніше кондиціонер зможе підтримувати задану температуру.
Lika.net.ua