7 квітня в Україні відзначають День геолога. Свято було встановлено «…на підтримку ініціативи працівників геології, геодезії та картографії України…» згідно з Указом Президента від 1995 року.
З цієї нагоди у Берегові на базі колишньої Геологорозвідувальної експедиції друзі та колеги-геологи вирішили зробити приємний сюрприз Вірі Миколаївні Зайцевій, 95-річній живій легенді краю, під чиїм безпосереднім керівництвом було розвідано на Закарпатті чимало родовищ корисних копалин, в тому числі ртутні та золотоносні.
За сприяння громадської організації "Чистий Берег" та друзів-геологів Вірі Миколаївні урочисто вручили відзнаку "Українська Берегиня" за номером 582. Ця відзнака є недержавною нагородою і вручається українкам, "за особистий внесок у розвиток України та вірність нації". Почесну місію виконав місцевий активіст Дмитро Кобринський. А інженер-геолог Михайло Приходько зачитав вірш, присвячений геологам-розвідникам.
Нагадаємо, що минулого року в Берегові відбулася презентація книги мемуарів Віри Зайцевої «Віра у надра Закарпаття». Авторка - лауреат Державної премії України, має вчений ступінь кандидата геологічних наук (з тематики ртутних родовищ нашого краю), кавалер ордену Леніна (одна з найвищих державних нагород в СРСР), колишній головний геолог Закарпатської Геологорозвідувальної експедиції (призначена на цю посаду 1 січня 1966 року).
На жаль, розвідувальної експедиції ГРЕ, на базі якої в Берегові у 1960-х роках виросло унікальне "Містечко геологів", як державної структури давно не існує.
Нині розвідкою корисних копалин на Закарпатті займається дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія» (м. Львів) - підприємство, яке здійснює комплекс геологорозвідувальних робіт на всі види корисних копалин, зокрема на нафту, газ, вугілля, сірку, калійні і кам'яні солі, золото і кольорові метали, нерудної сировини, питні, мінеральні і термальні води, гідрогеологічні, інженерно-екологічні та геологознімальні роботи на території шести західних областей України.
У День геолога нагадаємо заслуги наших закарпатських розвідників-геологів. Саме ними були розвідані родовища вапняків, гіпсу, кам'яної сировини для буту і щебеню, глини, піску та інших матеріалів, які використовуються для будівництва виробничих споруд, житла, автошляхів.
На базі Берегівського родовища каолінів створено українське-словацьке СП «Керамнадра», яке видобуває і експортує щорічно до 10 тис т каоліну. У 1995 році завдяки розвіданому Мужіївському родовищу на Закарпатті створена золотодобувна галузь, а Україна отримала першу сотню кілограмів власного золота. У 2000 році промисловості передано інше родовище золота в Закарпатті - Сауляк.
До речі, всі великі міста та районні центри Західних областей України забезпечуються питною водою з водозаборів, розвіданих працівниками Львівської та Закарпатської геологорозвідувальних експедицій. На базі розвіданих родовищ мінеральних вод нині успішно функціонують відомі курорти і водолікарні, а також курорти з унікальними термальними водами.
Тож, з професійним святом Вас, шановні геологи-розвідники - ваша праця є безцінною для всіх закарпатців! А Вірі Миколаївні Зайцевій особисто бажаємо міцного здоров'я, сил, натхнення і як справжньому солдату Закарпатської геології і надалі залишатися у строю!