Свято Воскресіння Христового християни західного обряду цьогоріч відзначають 17 квітня.
Дата Великодня постійно змінюється, адже вона щороку обчислюється за місячно-сонячним календарем. Традиційно - це перша неділя після повного місяця після весняного рівнодення. Християни східного та західного обрядів найчастіше святкують Великдень в різні дні. Це пов'язано з використанням різних календарів. Православна церква використовує юліанський та новоюліанський календарі, а католики та більшість протестантів - григоріанський.
Цьогоріч Великдень у католиків та більшості протестантів припадає на 17 квітня. А ось православні християни будуть святкувати цю подію всього лише через тиждень - 24 квітня.
Традиції святкування Великодня
Передує святу Пасхи Великий піст, у який християни західного обряду заборонено вживати м'ясні продукти. Суворого посту дотримуються лише в певні дні - Попільну середу, Страсну п'ятницю та Велику суботу.
Католики починають святкувати Великдень ще в Страсну суботу. Саме цього дня в храмах відбувається особливе богослужіння - Надвечір'я Великодня. Перед початком служби запалюють Пасхал - це особлива велика великодня свічка, від якої всі католики запалюють свої свічечки. Пізніше Пасхал запалюють на всіх великодніх богослужіннях.
На Закарпатті католики як і православні святять паски та писанки.
Основним символом Великодня у католиків вважається великодній кролик. Він знаменує процвітання та успіх. В багатьох країнах світу існує легенда, що саме кролик приносить вночі шоколадні яйця та ховає їх в будинку. Вранці діти насамперед починають шукати ці солодкі подарунки. Католики люблять прикрашати свої домівки фігурками кроликів. А ще обов'язково печуть печиво, пряники і булочки у вигляді цих милих звірят. Їх прийнято роздавати всім знайомим та друзям з побажаннями гарного Великодня.
Для католиків Великдень - це сімейне свято, яке обов'язково святкують в колі найближчих родичів. Ввечері традиційно вся сім'я збирається за святковим столом. Господині цілий день готують головну страву - м'ясо кролика, індички або курки. Вечерю починають з крашанок - розфарбованих у червоний колір курячих яєць. Перед цим їх освячують під час святкового богослужіння. Потім переходять до великоднього хліба і лише в кінці їдять м'ясо.