Курс долара на Закарпатті як стрімко злетів, так і стрімко почав падати

7
10

Цього тижня в середу курс сягнув максимуму в обмінниках – 27,5, але вже сьогодні долар можна придбати за 26,9 грн.

Стрімке зростання долара на Закарпатті, та загалом по країні, почалося наприкінці минулого тижня, коли за кілька днів курс долара виріс на гривню – з 26,3 до 27,3 грн

Офіційний курс гривні до долара, встановлений Нацбанком на 17 листопада, також «просів» одразу на 33 копійки у порівнянні з попереднім днем. Якщо вчора офіційний курс становив 26,35 грн за долар, то тиждень тому він був 25,56 грн за долар. Але у обмінникаx долари можна було купити не менше, ніж за 27,3 грн.

У Національному банку, будівля якого від початку тижня перебуває в епіцентрі протестних акцій, у першу чергу пояснюють відновлення падіння гривні політичною нестабільністю.

Про це заявив заступник голови Національного банку Олег Чурій:

– Хоча Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експортну зернових та олії, а ціни на сталь та залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруги викликає нервозність на валютному ринку, що нівелює вплив цих сприятливих чинників... Як наслідок, курс гривні у вівторок вже перетнув відмітку 26 гривень за долар. Відтак, подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні і відповідними негативними наслідками для економіки України.

Чурій також пояснив розбіжність курсу гривні на міжбанківському валютному ринку і готівковому:

– На готівковому ринку діють зовсім інші чинники: банки можуть купувати готівкову валюту і потім продавати на міжбанку, але практично не можуть це робити в зворотну сторону через обмеження НБУ.

Xоча у НБУ намагаються заспокоїти населення:

– У кінці року ми, можливо, побачимо іншу картину – населення зазвичай здає готівкову валюту для того, щоб купити подарунки або підготуватися до Нового року, – вважає Чурій.

Натомість експерти кажуть, що на курс гривні не можуть не вплинути і нові тарифи на опалення, що зросли у понад два рази. Адже їх зростання підживлює інфляційні очікування населення і бізнесу, українці воліють зберігати заощадження у твердій валюті.

Яким буде курс валют – залежить й від бюджету країни на наступний рік, який має бути повністю ухвалений до 1 грудня. Адже уряд вирішив удвічі підвищити мінімальну зарплатню з наступного року – до 3200 грн.

Наразі, згідно з проектом бюджету-2017, середньорічний курс гривні наступного року має бути на рівні 27,2 грн за долар.

У п’ятницю, 18 листопада курс долара на готівковому ринку почав знижуватися і наближатися до офіційного курсу НБУ. Валютники кажуть, що хтось непогано заробив на цих коливаннях.

Коментарі

В
Василь

Та які там бандерівці в Мукачево?! - гопота одна,а євреїв ще в 44-ому гітлерівці зачистили - тупо печі Освенцима ними топили. Влада в Мукачево окупована понаехвшім рагульём задовго до терористичного перевороту в центрі Києва зразка 2014-го року: всi,без винятків,ключові посади в державних і афілійованих структурах Мукачево злочинним шляхом захопили тупi сільськi злодії,а городян-державників,які перешкоджали розграбуванню міста,рагулі просто знищили. Як євреїв - гітлерівці. Народ давно вже просто нікому захистити і рагулі-окупанти безкарно грабують кріпаків або використовуючи службове становище в особистих,злочинних,цiлях або виконуючи накази кураторів "з-за бугра" (ст.111 КК - "Держзрада")

В
Василю

Признайся чесно: це усе є наслідком проамерикоської жидо-бандерівської "революції гідності". Потрібно якось визначатися з понятійним апаратом.

В
Василь

Виходячи з нижче викладеного можна зробити наступний висновок: у членів ОПГ"Селюки у владі",їх численних охрененно талановитих родичів,шістьорок,пiдхолуйнікiв,прістяжі,жополізiв та ін. ворогiв народу варіантів два: або ст.364 КК України - "Зловживання владою або службовим становищем" або ст.111 того ж КК - "Держзрада". Вибір у рагулья є - все демократично.

І
Іванку

Як би не майданута революція, курс долара був би приблизно попереднім.

І
Іванко

Не вваажаю це за лік-без. Причиною коливань, як і попередньо, вважаю нижче вказану причину. Нафтогазу потрбіно купувати американський доллар для розрахнуку з Газпромом. Відповідно, брак ресурсів. Банки спекулють. у самих валюти нема. Окрім того кожного року відбуваються перезаключення договорів проводяться розрахунки по іншим міжнародним зобовязанням. Вони також впливають на курс. А федеральна система тут має вплив лиш 0,00%.

ЛД
Лікбез для Іванка

НБУ, Центробанк РФ та аналогічні "національні банки" більшості країн світу є структурними підрозділами приватної лавочки під назвою Федеральна резервна система США. В результаті українська, російська та ін. національні економіки автоматично втрачають понад 40% прибутку на користь США. Тому ця країна, виробляючи 10-15% світового продукту, споживає 45-50%. Себто це країна-паразит. А лохи думають, що американці добре живуть, бо розумні і трудолюбиві, і свято вірують в демократію.

І
Іванко

нбу маріонетки. населення готівкою не грає. грають такі іграки як російський капітал в банках україни і довбаний нафтогаз. це є ключ до коливань. на коливаннях заробляють усі керманичі. добре, що вже забули перші коливання. що відбулися під кінець року при презеденстві ющенка (це коливання поклало початок знеціненню. чому кредити видавали в долларах, а не в гривні? на іпоетеки ніхто не дає кредити в іноземній валюті. таке враження що все робиться свідомо). кожна влада наживається. у вас 30% вже виїхало за кордон. хто сплачуватиме пенсію тим хто молодий сьогодні і коли вони постаріють? Молодих на смітник же пустять. Чуєте молодь? Чому ніхто не думає з бізнесу, хто вже начебто накрався, що потрібно країну з гівна підімати? Де ваші кроки?

Б
банкір

злодії ненажерливі все їм мало

ДH
До huiggoiho

Отелеп, ти іде і купляєш долар, значить придбати. А продати ти його модеш дешевше

H
hiuggoiho

не придбати за 26.90 а ПРОДАТИ за 26.90

Читайте також