Лікарі оперували дівчину 5 з половиною годин, операція пройшла успішно, а повторних операційних втручань проводити не доведеться.
Мукачево стало четвертим містом України, де роблять подібні операції. 20 років тому тут вперше проводили подібну операцію, тоді вона була перша в Україні та через дорожнечу необхідних фіксуючих елементів проект довелось заморозити, розповідають журналісти 21 каналу.
— У нас складний випадок, вроджена вада хребта. З цим лікарі, як мені пояснювали, зустрічалися тільки теоретично....Ми носили корсет, і були різні способи лікування, але тільки оперативним втручанням можна було з цього всього вийти, — розповідає мати дівчинки, Наталія Січка.
Лікарі розповідають, на Закарпатті близько сотні дітей з з діагнозом аномального сколіозу, а закордонні операції надзвичайно дорогі.
— За кордоном ці операції можуть вартувати від 15 тисяч євро і вище. Я думаю вартість тих матеріалів буде значно дешевше, тому, що розходи при операції будуть значно дешевші ніж за кордоном, — зазначив Євген Жупан, головний лікар Закарпатської обласної дитячої лікарні.
Операцію проводили наші лікарі разом з угорськими колегами. Один з таких Міклош Тюноді, який робить близько 150 таких операцій на рік.
— Дуже цікаво було попрацювати на новому місці, трохи незвичні були моменти, але ваші лікарі добре справились і гарно себе проявили, — поділився враженнями угорський лікар.
Суть операції в тому, що дівчинці вирівняли сколіоз, зафіксувавши хребці імплантати зсередини. Лише один таких гвинт коштує близько 400 доларів, а таких потрібно 8-10 пар. З ними дівчинка стане на ноги вже за тиждень.
— Після оперативного втручання можна через тиждень, 10 днів ходити. Раніше ці операції були довготривалі теж, але обов’язковим був елемент, що потрібна була гіпсова кроватка. Діти лежали до півроку у гіпсових пов’язках, і ефективність їх була слаба, — розповів Юрій Дем’ян, завідуючий ортопедо-травматологічним відділенням Закарпатської обласної дитячої лікарні.
До речі, скоро тут проведуть ще одну, схожу операцію.