Історію, як все сталось, закарпатський журналіст Віталій Глагола розповів на своїй сторінці у фейсбук.
Віталій Глагола став свідком дуже неприємної ситуації в місцевому кінотеатрі "5 елемент", і спробував розібратись і ній. Але, працівники почали сперечатись та лізти до журналіста з вимогами припинити зйомку на телефон.
Далі всі історія від Віталія.
"Вчора вечір закінчився тим, що мене побили коли я знімав конфліктну ситуацію в кінотеатрі "5 елемент" в Ужгороді. І кидався з кулаками не хтось із відвідувачів, а персонал і п'яний в зюзю чоловік, який назвався власником кінотеатру. Кидався на мене тричі, два рази на очах у працівників Патрульна поліція Закарпатської області. Крім моїх моїх відео - усе має бути зафіксовано на бодікамерах патрульних.
Також цей п'яний нападник світив подякою в рамочці і розкидувався фразою "я в этом городе закон". Юрій Марценишин можна дізнатись чим він заслужив таку честь? Крім того в мою адресу лунали фрази "сколько стоит твоя жизнь? я знаю - цена ей $100. Оторвут тебя в переулке", "у меня жена судья", "на какой машине сюда приехал. номер скажи - завтра гореть будет" і таке інше, - пише Віталій.
Журналіст поскаржився, що кілька разів йому все таки прилетіло, а побої він офіційно зафіксував.
З його слів почалось все з того, що він побачив, як дівчина сперечалась з працівниками кінотеатру і вимагала книгу скарг. Працівники кінотеатру дуже нагрубили дівчині, після цього журналіст взявся за роботу і почав знімати на телефон.
"Та коли я почав знімати, кидатись персонал почав на мене (ну, такі випадки ви могли бачити в програмі Ревізор (Н)) з криками, що я не маю права тут знімати і що вони забороняють це робити. Я кілька разів представився журналістом, показав посвідчення й наголошував, що вони працівники закладу і крім цього - знаходяться у громадському місці чим, згідно Закону, автоматично дають згоду на свою фіксацію. Також назвав, що керуюся Законом про інформацію. Навіть про Конституція України згадав, де чітко вказано, що згідно ч.2 ст.34 Конституції України передбачено право кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб, - каже Віталій Глагола.
"Але це не зупинило двох працівників і адміністратор мав кілька спроб вирвати мій телефон з рук і паралельно завдати мені кілька ударів. Після цього викликав "важку артилерію" - п'яного чоловіка, якого ви бачите на фото з цифрою "3". Він представився власником закладу, почав розказувати мені "за жизнь" і "хто я, что я и что мне будет". Після цього кілька разів спробував вирвати телефон, наніс кілька ударів. Викликали патрульну, вона приїхала і чоловік чкурнув у ліфт й намагався втекти. Патрульні йому цього не дозволяли, а я усе фіксував на відео. Далі він знову на мене накинувся і завдав ще кілька ударів вже на очах у працівників Патрульна поліція Закарпатської області, - додав журналіст.
З його слів, він написав заяву про побиття. Свідки які були поряд з радістю погодились свідчити у якості свідків при розгляді справи
Згодом, поліція оприлюднила інформацію про те, що вони розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство)"
Віталій Глагола розповів Мukachevo.net, що найбільше йому прилетіло від 45 – річного власника кінотеатру.
До речі, рід час сварки, Віталій Глагола неодноразово попереджував про те, що він є журналістом і має право фіксувати їх на телефон, тим паче, що це громадський заклад, а вони є його працівниками.
Як пояснили Мukachevo.net у головному управлінні національної поліції Закарпаття, по факту була відкрита попередня кваліфікація ст. 296 Кримінального кодексу України, ч. 1 (хуліганство), але матеріали справи досі оновлюються, опитуються свідки і т.д. Тому, у майбутньому можлива перекваліфікація.
— У разі, якщо впродовж кількох найближчих днів в поліції не перекваліфікують справу, відкриту по статті 296 ККУ, ч. 1 (хуліганство) – я подаватиму в суд з тим, аби справу таки перекваліфікували на ст.171 ККУ (перешкоджання журналістській діяльності)», - зазначив Глагола.