Активісти ГО «Авто євро сила» та народні депутати знову шукали шляхи виходу з ситуації з нерозмитненими автомобілями в Україні. Про деталі останніх перемовин пише журналіст Микола Топалов у своїй статті для Економічної Правди.
Цієї середи, 21 березня у парламентському комітеті з питань податкової та митної політики відбулася зустріч депутатів, представників Мінфіну, бізнес-асоціацій та активістів ГО "Авто євро сила", на якій обговорювалася проблема нерозмитнених авто.
Україна – не Молдова
Голова податкового комітету Ніна Южаніна запропонувала активістам чинний молдавський закон, який цій країні допоміг вирішити проблему авто з іноземною реєстрацією. Активісти мали ознайомитися, напрацювати свої пропозиції і представити їх на обговорення депутатського корпусу.
Але активісти попросили надати їм фінальний варіант законопроекту, який можна буде ухвалити в Україні. З їх слів, молдавський досвід неможливо пристосувати до українських реалій через певні розбіжності.
— У нас відсутній документ, який можна аналізувати. Зараз багато спекуляцій, кожен трактує молдавський варіант по-своєму. Нам хотілось би отримати більш-менш фінальний варіант, — заявив представник АЄС Олександр Чернявський.
Перша нестиковка — в Україні відсутній техогляд. Але Україна має його обов'язково ввести з 2020 року.
Коли його введуть, можна буде відмовитися від директив ЄС про дотримання екологічного стандарту "Євро-5", введення якого унеможливило розмитнення в Україні авто, випущених до 2010 року.
Та влада готова піти на певні поступки у питанні екологічних норм і провести одноразову акцію, яка стосуватиметься вже ввезених в Україну авто.
— Ми можемо зробити акцію для машин, які в'їхали до 1 січня 2018 року, але щоб їх розмитнити, ви повинні бути їх власниками. (Більшість українців їздять на "бляхах" за довіреністю, машини в такому випадку оформляються на іноземну фірму.ред. ) Ви маєте виїхати і пройти всі митні процедури, — пояснює Южаніна.
Хто проти?
Федерація роботодавців України категорично проти введення будь-яких пільг для авто із стандартами нижче "Євро-5".
Компанія "Єврокар" виступила також проти зниження екологічних норм, але підтримала пропозицію щодо одноразової акції для тих авто, що вже ввезені в Україну.
Але, разом з тим, "Єврокар" категорично проти розмитнення за заниженою ставкою акцизу. Йдеться про знижку 70%, передбачену у "молдавському варіанті".
Южаніна пропонує давати знижку 70% на акциз лише тим особам, які можуть надати довідку про отримання на території України доходу, з якого сплачені податки в розмірі хоча би 2-4 тис євро.
До зустрічі?
Крім першої частини "молдавського законопроекту", яка була надана активістам і ще буде опрацьовуватися, існує друга, незмінна, - повідомила Южаніна.
— У другій частині прописані заборони. Вона тяжка, але ви обов'язково маєте ознайомитися, — сказала голова комітету.
«Євробляхери» отримають обидві частини законопроекту для ознайомлення. На що вони попросили два тижні.
Зауважимо, що свого часу наше видання одним із перших в Україні звернуло увагу на тему автомобілів на іноземній реєстрації та описало схеми, за якими ці авто завозилися в Україну.