Валентина Штефаньо здобула абсолютну перемогу і посіла перше місце у конкурсі на кращий макарун у Франції
Сестра знаного ужгородського шоколатьє Валентина Штефаньо, яка вже 11 років живе у Франції, підкорила серця французьких кондитерів, здобувши перемогу на щорічному конкурсі на кращий французький макарун. Цей конкурс проводить і організовує французький Діснейленд.
Макаруни з фуа-гра і сердитий директор Діснейленду
Варто сказати, що французи – вибагливі ласуни і макаруни в них – серед улюблених ласощів. До класичних, базових смаків цього смаколику – шоколаду, кави, фісташок, лимону, троянди – останнім часом французькі кондитери почали додавати нові нотки. А цілком революційний крок у виготовленні макарун зробив П’єр Ерме. П’єр - кондитер, який свого часу запропонував виготовляти макаруни гарячим способом, а не холодним, як робили кондитери до його новаторської пропозиції. Він почав поєднувати макаруни з... шампіньйонами, з соленим шоколадом, з оливками тощо. І саме цей ньюанс став одним із конкурсних завдань на цьогорічному змаганні на кращий французький макарун. Кондитерам треба було приготувати три види макарун, де б два з них мали класичний, базовий смак, а один – новаторський, на вибір кондитера.
Як розповів Валентин Штефаньо, сестра його запропонувала суддям макаруни з шоколадом, з праліне та з фуа-гра і цим здійняла справжній фурор серед кондитерів: „Її макаруни розлетілися в мить і директор Діснейленду так і не встиг скуштувати їх, тому ходив деяякий час дуже сердитий,” – розповів Валентин.
Незчисленна кількість смаків
Минулого року Валентина, яка займається макарунами уже 9 рік, подала заявку на цей конкурс і серед 20 учасників посіла третє місце. (Мукачево.нет розповідало про це - http://www.mukachevo.net/UA/News/view/43317) Французи в пориві захоплення ужгородкою назвали її „королевою макарун”. Цього ж року Валентина змагалася серед 30 учасників і здобула перше місце, повністю підтвердивши своє право носити цей титул. Валентин спробував пригадати, скількох видів макаруни пече сестра і збився з ліку: Валентина повністю володіє приготуванням макарун усієї квіткової гами смаку, шоколадної, фруктової і ще й годі пригадати, які смаки їй підвладні.
Валентин розповів, що така популрність макарун у Франції цілком зрозуміла. Адже там кондитерське мистецтво добре розвиваться завдки умовам жорсткої конкуренції. Саме так, вважає Валентин, і можливо розвивати культуру споживацтва та культуру смаку серед населення. „В Ужгороді, -- каже Валентин, -- ми почали робити макаруни з 2005 року і привчаємо ужгороців до цих тістечок поступово. В нас доволі консервативні люди і нове вони сприймають далеко не одразу. Сьогодні ми готуємо макаруни п’яти видів, серед яких – 2 з екзотичними смаками манго та з маком.” Це французьке печиво ужгородці можуть скуштувати в точках продажу солодощів від Валентина Штефаньо.
Рецепт для домашніх кондитерів
Нагадаємо - макаруни це традиційне печиво з мигдалевої маси, або ж марципана. Воно буває з найрізноманітнішими кремами і начинками і є одним із найулюбленіших ласощів французів. Наприклад, принц Монако Альберт для свого весілля замовив у одному із кращих французьких кондитерських домів саме «макаруни».
Печиво макаруни називають за іменем сестер Макарон, які від когось ховалися під час Великої французької революції і в подяку своїм рятівникам пекли мигдальне печиво.
Рецепт:
Продукти
* 150 г цукрової пудри
* 75 г меленого мигдалю
* 2 білки
* 1 ч.л. цукру
* 0,5 ч.л. кориці (не обов'язково)
Приготування:
• З'єднайте пудру з меленим мигдалем;
• Збийте білки на середній швидкості до м'яких піків, додайте цукор і ще трохи збийте - до легкого блиску;
• Додайте пудру з мигдалем і акуратно перемішайте методом "складання";
• Видавіть тісто за допомогою кулінарного мішка /шприца або просто викладіть ложкою невеликі горбочки тіста на папір для випічки.
Не забудьте про відстані між печивом;
• Залиште хвилин на 40. Потім випікайте близько 20 хвилин при 150 градусах;
• Склеювати половинки можна шоколадом, яким-небудь кремом – масляним, ягідним, сметанним;