Місцевий політикум, який так чи інакше пов’язаний з партією влади, протягом останнього часу активно користується шансом зістрибнути з палаючого потягу.
Одним з перших на Закарпатті провладний партійний осередок покинув Анатолій Перцев, голова Перечинської районної ради.
Відповідну заяву посадовець написав у четвер, 23 січня. Ця відставка, скоріш за все, була пов'язана з останніми подіями в країні та діями представників Партії регіонів, а зокрема несприйняттям громадою насильницьких дій влади по відношенню до народу. Цікаво, що Анатолій Перцев є політиком, якого вважають наближеним до народного депутата Сергія Мошака. Дуже наближеним.
Буквально наступного дня подібну заяву написав і колишній очільник міського осередку Партії регіонів та депутат Мукачівської міськради Василь Швардак. Василь Швардак очолював Мукачівську міську організацію Партії регіонів з 2003 року. У грудні 2011 року він склав повноваження голови партії.
Відповідну заяву про вихід з провладної політичної сили депутат озвучив на позачерговій сесії міськради. За що заслужив оплески своїх колег. Про причини такої заяви обіцяв повідомити трохи пізніше.
Згодом стало відомо, що депутат Василь Бесага 26 січня також вийшов з фракції Партії регіонів у Виноградівській райраді. Лікар-хірург, завідувач хірургічним відділенням районної лікарні очевидно теж не міг змиритися з політичними репресіями, катуваннями та вбивствами мирних мітингувальників, українців. І вихід з партії влади - це для багатьох людей досить мужній крок, як єдиний спосіб особистого протесту проти бандитського режиму.
Ще один депутат вийшов із фракції Партії регіонів у Тячівській районній раді 31 січня. Відповідну заяву депутата Івана Фабріція озвучив під час сесії голова Тячівської районної ради Михайло Данилюк. Зауважимо, що за останні два місяці це вже друга заява про вихід з «біло-голубої» фракції райради. Першим це зробив Андрій Терпак. При чому у своїй заяві останній чітко зазначив – що зробив це «у зв’язку з непослідовністю в діях партії (не підписання Угоди у Вільнюсі) та масовим побиттям мирного зібрання у Києві».
Варто зазначити, що далі гучних заяв про свій вихід від регіоналів на Закарпатті більше не почули. Хоча відбувалися сесії багатьох як районних, міських та сільських рад. Очевидно, затишшя на Грушевського та хвороба Президента теж вдалися взнаки...
Утім вже понеділок 3 лютого дав новий поштовх. На сесії Ужгородської міської ради мер міста Віктор Погорелов оголосив, що депутат Михайло Чурило вийшов з фракції Партії регіонів, а також покинув лави самої партії. Міський голова зачитав відповідну заяву депутата. Щоправда, мотивів свого рішення Михайло Чурило не озвучив. Про нього відомо, як про підприємця (кавовий, металевий бізнес). 26 серпня 2013 року в нього вночі згорів новенький автомобіль BMW-750. Чи це був навмисний підпал - досі не доведено.
І ще один резонансний "демарш" на сьогодні - це новина про те, що депутат Андрій Стрижак написав заяву про вихід з фракції Партії регіонів в Закарпатській обласній раді. Він є сином колишнього голови Конституційного суду, а членом провладної партії ніколи не був. Це рішення було підтверджено заявою на ім’я голови облради Івана Балоги.
Отже, масового виходу з Партії регіонів, яка практично взяла всю відповідальність за нинішню ситуацію в державі, в тому числі за злочини, які чиняться людьми у погонах та "недоторканими" кримінальними особами, наразі в області не спостерігається. Однак тих, хто про це думає і робить свій свідомий вибір щодня більшає. Більше того, окремі люди, які заявили публічно про вихід з ПР на Закарпатті, є далеко не рядовими партійцями, і їхні рішення куди вагоміші, ніж ліквідація окремих осередків ПР.
Між тим, на думку закарпатського політолога Віктора Пащенка цей час ще попереду.
"Наразі масового виходу із ПР на Закарпатті не буде, як і не буде його по всій Україні. Розвал партії можливий лише якщо Янукович наважиться на відверто силовий варіант придушення спротиву, що в сучасних умовах малоймовірно.
Тому наші закарпатські регіонали, як типові провладні пристосуванці, будуть й далі коливатися разом із лінією партії, бо насправді ідейних, там катма. Окремі пробуватимуть тепер швидко перескочити на "революційний потяг" заради кар'єри, особливо ті, які мають бажають висуватися на міських, селищних голів і т.п."
Політолог вважає, що в нинішньому українському парламенті днями "сформується конструктивна більшість, куди увійдуть представники опозиції, позафракційні та 50-60 депутатів з Партії регіонів. Вони знайдуть формулу повернення до Конституції 2004 року та перезавантаження усієї влади".
На думку Віктора Пащенка, подальша доля партії влади очікують серйозні зміни: "Швидше за все партія переформатується. З неї виокремиться найбільш агресивне проросійське крило а-ля "Український фронт". Все буде залежати від дій в українському парламенті ".
Іван Романчук, для Мукачево.net