40% закарпатців не знають про річницю незалежності Карпатської України

10
0

Закарпатська обласна організація Української Народної Партії організувала інформаційну акцію до відзначення 72-річниці подій 1938 – 1939 років, пов'язаних із проголошенням та збройним захистом Карпатської України. Враховуючи велике історичне значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення, активісти організації, біля пам’ятника Августину ВОЛОШИНУ в місті Ужгороді провели опитування у формі вікторини на призи від УНП – чи знаєте Ви про історичні, доленосні події 1939 року,

Бліц-інтерв’ю мешканців та гостей міста щодо історичної обізнаності та сучасного бачення подій 1938-1939 року, що відбувалися тоді на Закарпатті, показало, що «58,3 % опитаних знають, яка історична подія відзначається щороку 15 березня, 70,8 % з обізнаних вважають подію 1939 року - проголошення Карпатської України важливою для України, 30,9 % з опитаних взагалі не знають, про те, що сотні юнаків поклали своє життя у ті часи у боях за Незалежність, та 40,5% не обізнані в діяльності Президента Карпатської України – Августина Волошина. Кожен, хто правильно відповів на всі питання та виявив цікавість до тих історичних подій, отримав ювілейний значок, а також диск із записом документального фільму «Трагедія Карпатської України» - унікальної хроніки, знятої американським оператором українського походження, який загинув у бою, 14 березня 1939 року, за день до трагічного військового протистояння на Красному Полі. 

За словами інтерв’юерів УНП, «проводити подібну акцію дуже цікаво, адже чуєш різноманітні відповіді. Іноді навіть кумедні, або ж оригінальні. До прикладу, безліч молоді вважає, що в цей день відзначають День народження Августина Волошина та констатували, що не пригадують уроків з даної теми».

За результатами опитування, організатори зазначили, що «робота над обізнаністю учнів та студентів з теми «Карпатська Україна в контексті українського державотворення» має проводитись у форматі поглибленого вивчення, а матеріали та документи з даної тематики повинні бути загальнодоступними».

 «Своїм завданням ми вбачали нагадати про героїв Карпатської України та про історичне значення тих часів. Адже, саме тоді було яскраво продемонстровано те, що Закарпатці вважали себе українцями і прагнули завжди бути невід’ємною частиною Української держави», - запевняють організатори.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також