Коли температура б’є рекорди й жодні популярні методи не допомагають охолодитися - більшість людей біжать в магазини кліматичної техніки. Та якщо придбати кондиціонер ніколи не проблема, з його встановленням в «гарячий» сезон можуть виникнути труднощі.
Встановлення кондиціонера – тривалий процес. Спочатку фахівець повинен приїхати до замовника: допомогти з вибором його розташування, прорахувати витратні матеріали і лише після цього приступити до монтажу.
Як правило, в літній сезон попит на спліт-систему стрімко зростає, тож фахівці просто не встигають вчасно обслуговувати всіх клієнтів. Часто після покупки на встановлення доводиться чекати близько чотирьох тижнів. Щоб не довелося страждати від спеки, очікуючи на омріяний кондиціонер, в магазинах кліматичної техніки радять звертатися до них завчасно. Рання весна – ідеальний час для цього.
Що стосується вибору місця для кондиціонера, то потрібно враховувати, скільки осіб проживає у квартирі або в будинку, також площу кімнати, в якій хочете встановити кондиціонер. Зокрема, якщо в будинку живе понад двоє людей, тоді відмінним варіантом для установки кондиціонера буде вітальня. Вибір кімнати для кондиціонера відіграє велику роль, адже не правильно встановлений кондиціонер, може призвести до застуди – стверджує менеджер компанії «Ліка-комфорт» Василь Манько.
«Потрібно звертати увагу на кілька моментів: площу приміщення, де планується встановити кондиціонер, чи є можливість там його змонтувати та чи є електрифікація, для того щоб його було зручно підключити до електромережі. Проте в компанії «Ліка-комфорт» є можливість замовити виїзд спеціаліста додому. Це абсолютно безкоштовно. Він допомагає вибрати зручне та ефективне місце для встановлення кондиціонера» - каже фахівець.
Василь Манько розповідає і про вартість спліт-систем, яка може сильно варіюватися. Це залежить від типу системи: інверторна буде коштувати дорожче звичайної - on/off, але вона відповідно має й свої переваги: інверторний кондиціонер не тільки охолоджує приміщення, а ще й може нагрівати його в холодний період. Окрім того, він набагато економніше використовує електроенергію.
Врешті, якщо ви встановили кондиціонер, фахівець просить відповідально ставитися до його обслуговування та чищення. Якщо промити фільтри можна самостійно, то для іншого доведеться викликати спеціаліста. З часом всередині системи утворюється пліснява, яка не тільки істотно зменшує потік повітря, а й має властивість розмножуватися по всьому приміщенню, що загрожує здоров’ю людей, які там проживають. Забруднення зовнішнього радіатора призводить до більшого енергоспоживання, зростання рівня шуму, підвищеного навантаження на компресор, його нагрівання, і, як наслідок, – виходу його з ладу. Щоб цього всього не сталося, принаймні раз на рік, необхідно викликати фахівця, який зможе швидко та ефективно виконати чищення кондиціонера.
«Кондиціонер – це кліматична техніка, яка потребує регулярного обслуговування. Він втягує пил, мікроби, якими люди потім дихає. Почисти фільтри можна самостійно. Це легко зробити: відкривається передня панель, звідки дістається сам фільтр. Його необхідно помити, насухо витерти і встановити на місце. Так повітря проходитиме через чистий фільтр» - розповідає пан Василь.
Нагадаємо, за словами синоптиків, клімат на Закарпатті суттєво відрізняється від інших областей України: під час 30-ти градусної спеки, ми відчуваємо всі 35, а то й 37 тепла. Все через підвищену вологість. Якщо температура б’є рекорди, як це сталося минулого місяця, коли стовпчики на термометрах сягали 38, 40 тепла – то, відповідно, люди відчували всі 45 градусів, що негативно позначалося на їхньому здоров’ї.
Зараз середня температура в регіоні тримається на рівні 30-ти градусів тепла. Проте, за прогнозами синоптиків, найближчими днями нас знову очікує суттєве потепління. Вже наприкінці тижня температура зросте до 37-ми тепла.