Наші музеї - одні з кращих в країні

29
0

Музеї с. Колочава, що у Міжгірському районі Закарпатськї області, визнали одними з найкращих в Україні. На першому Всеукраїнському конкурсі на кращий громадський музей музеї Колочави – скансен «Старе село», «Колочавська вузькоколійка» та музейний комплекс «Стара школа» – зайняли призові місця. Про це ЗІКу 25 грудня повідомили в адміністрації музеїв

Фахове журі під керівництвом голови Національної спілки краєзнавців України, академіка НАН України, Героя України Петра Тронька вибирало кращих у п’яти номінаціях: «Історія рідного краю», «Видатний земляк», «Традиції та звичаї моєї малої Батьківщини», «Краще експозиційне оформлення», «Краща просвітницька діяльність»,

Колочавські музеї були представлені у лише трьох номінаціях і у всіх отримали призові місця.

Музейний комплекс «Старе село» у номінації «Традиції та звичаї моєї малої Батьківщини» був визнаний найкращим і отримав перше місце. Друге місце виборов музейний комплекс «Стара школа» у номінації «Краща просвітницька діяльність. А ще молодий музей «Колочавська вузькоколійка» зайняв третє місце у номінації «Краще експозиційне оформлення».

На музейний конкурс, що проводиться за ініціативи Національної спілки краєзнавців України, було запрошено українські музеї, що діють на громадських засадах. Ініціативу Спілки активно підтримали музейники-ентузіасти з усіх регіонів України. На даний час в Україні діє більше 6 тисяч громадських музеїв. На регіональному рівні у конкурсі взяло участь близько 1000 музеїв, що діють у складі підприємств, установ, організацій та як приватні.

Довідка.

Село Колочава здавна вважали етнографічним музеєм Закарпаття. Нині ж у селі вже діють 6 музеїв. Це перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті скансен «Старе село», унікальний музей залізничної справи «Колочавська вузькоколійка», який відкрився влітку 2009 року.

Перший школа-музей на Закарпатті «Радянська школа», яка передає атмосферу навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття. Музей «Чеська школа» відтворює умови навчання дітей за чеської влади на Закарпатті. Історико-етнографічний музей Івана Ольбрахта названий на честь відомого чеського письменника, який у 30-роках жив у селі та написав про нього роман «Микола Шугай-розбійник». Найстарішим є музей – пам’ятка дерев’яної сакральної архітектури 1795 року Церква Святого Духа. У ближчих планах мецената села відкрити ще 4 нові музейні комплекси.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також