
25-ту річницю однієї із найтрагічніших сторінок в історії України – вибуху на Чорнобильській атомній станції – відзначили цієї середи у стінах актового залу районного будинку культури.
На зустрічі зібралися ліквідатори аварії, що сьогодні проживають у нашому районі, а чверть століття тому пожертвували своїм здоров’ям та ризикували життям заради порятунку від невидимої смерті чи не половини світу. Сьогодні ж вони із сумом згадували про ті страшні дні та говорили про проблеми, з якими змушені зіштовхуватися стільки років потому.
На зустріч із чорнобильцями прийшли голова РДА М.І.Шелевер, голова Тячівської райради М.В.Данилюк, Тячівський міський голова І.І. Ковач та інші високопосадовці.
Своєрідний старт відзначенню річниці урочистими та проникливими словами дав М.І.Шелевер. Він нагадав присутнім про те, що сталося 25 років тому і хто із жителів Тячівського району так і не повернувся додому з ліквідації. Загалом же, на роботах у Чорнобилі було задіяно 153 наших краян. За словами Михайла Івановича, ра йонною владою сьогодні робиться вся можливе для того, щоб допомогти «чорнобильцям» та продемонструвати свою вдячність та турботу про них. Голова РДА нагородив присутніх почесними грамотами райдержадміністрації, а Тячівський міський голова І.І.Ковач вручив подяки.
Опісля голова районної організації «Союз Чорнобиль України» М.Г.Ковальчук зачитав резолюцію акції протесту, яку «чорнобильці» провели у столиці 17 квітня. У ній, поміж іншим, йшлося про постійні нехтування та порушення прав ліквідаторів та жертв аварії на ЧАЕС. Один із прикладів –кошти, які виділяють цим людям для оздоровлення. За законом ця сума повинна складати хоча б 5 мінімальних заробітних плат на рік. Натомість ліквідатори отримують близько сотні гривень. Проблеми є також із будівництвом житла для «чорнобильців», багато з яких сьо годні живуть у більш, ніж непридатних умовах. Із рук М.Г.Ковальчука медаль-відзнаку ліквідатора аварії на ЧАЕС отримав В.М.Алечко, начальник сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА.
Після невеликого концерту, що супроводжувався віршами та фотоілюстраціями, поминальну панахиду провів священик Свято-Володимирського собору о. Михаїл. А на закінчення гості отримали невеличкі подарунки.