
Сьогодні в Україні відзначають 24-річницю однієї з найбільших техногенних катастроф 20-го століття - аварії на Чонобильскій АЕС. "Мирний атом", що в мить вийшов з-під контролю людини посеред українського Полісся, завдав чимало шкоди довкіллю, а найголовніше - став причиною хвороб та смертей багатьох наших співвітчизників.
Цього дня у Мукачеві освятили та урочисто відкрили пам'ятний знак "Дзвони Чорнобиля", що відтепер постійно нагадувати нинішнім і прийдешнім покоління про страшну чорнобильську аварію та безсмертний подвиг учасників ліквідації наслідків катастрофи. Спорудження монументу в сквері на вулиці Ярослава Мудрого стало можливим за благодійної підтримки члена Президії Єдиного Центру, народного депутата України Василя Петьовки.
З нагоди 24-річниці трагедії біля памятного вперше відбувся мітинг-реквієм. Вклонитися пам'яті героїв-ліквідаторів та усіх жертв аварії прийшли, зокрема, міський голова Золтан Лендєл, голова Мукачівської районної ради Іван Михайло, очільник міської організації Єдиного Центру Михайло Лабош, керівник окружного секретаріату Степан Хома та активісти-партійці. Вони вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали до пам'ятного знаку вінки й букети квітів.
Звертаючись до присутніх, Золтан Лендєл зазначив, що подвиг ліквідаторів буде жити у віках, бо вони поклали своє життя задля майбутнього. Без їхньої мужності, відваги і готовності до самопожертви наслідки катастрофи могли бути набагато масштабнішими.
Представники місцевої організації "чорнобильців" щиро подякували Василю Петьовці за дієву допомогу з увічнення памяті героїв-ліквідаторів та додали, що тепер і в місті над Латорицею буде памятних знак, де жителі та гості Мукачева завжди зможуть віддати данину поваги величному подвигу та вклонитися тисячам жертв Чорнобиля.
Заходи з нагоди річниці трагедії - за участі єдиноцентристів - пройшли також в інших населених пунктах області. Приміром, в Ужгороді відбулася панахида та мітинг-реквієм. Відтак його учасники, серед яких і член Політради Єдиного Центру, голова Закарпатської облради Михайло Кічковський, поклали квіти до пам'ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
- Той сонячний, напрочуд теплий весняний день, 26 квітня 1986 року, залишив вічну зарубку на серці та в пам’яті кожного з нас: Україна пережила чи не наймасштабнішу техногенну катастрофу в історії людства – аварію на Чорнобильській АЕС, сколихнувши весь світ, – зазначив Михайло Кічковський. - Сьогодні ми повинні вшанувати тих, хто героїчно став на двобій із цією трагедією, і зробити все для того, щоб подібні катастрофи не повторилися у майбутньому.