
Чималих масштабів ін’єкції краси набули з початком карантину. Більше жінок почали користуватися соцмережами. Фотографувати себе і оцінювати свій зовнішній вигляд, зокрема губи – по фото. Але вживу вони виглядають набагато пухкішими ніж на знімках.
За словами лікаря-косметолога Мар’яни Спасюк, омолоджувальні процедури завжди були популярними, каже лікарка. Проте, раніше жінки віддавали перевагу домашнім маскам. Але згодом з’явилися процедури, що давали ефективніший і швидший результат, тому це швидко стало популярним.
«Жінка завжди хотіла бути гарною. Це від наших прабабусь, які починали з масочок з полуниці, ромашки, огірочків. Навіть психологи в Кореї проводили дослідження і довели, що людина, яка гарно виглядає – отримує швидше гарну роботу, гарний кар’єрний зріс і взагалі у них вважається, що гарна людина – це щаслива людина», — стверджує лікар-косметолог Мар’яна Спасюк.
Доглядові процедури, за словами пані Мар’яни, повинні починатися ще у дитинстві. Якщо є проблеми зі шкірою, чекати що все само мине не варто. В старшому віці важливо не прогавити момент, коли звертатися до косметолога.
Але, за словами лікарки, потрібно розуміти – ін’єкції не мають чудодійних властивостей. Вони діють лише до тих пір, поки їх проводять. Це повинно бути регулярним. Як тільки процедура припиняється, шкіра знову починає старіти. До того ж, варто знати, що завжди є ризик. Така процедура може, як покращити стан шкіри, так і нашкодити. Перед нею важливо ознайомитися з інструкцією до препарату, впевнитися, що він сертифікований. Від лікаря попросити ліцензію і диплом, що засвідчує його фаховість.
«Наслідки є у будь-якої процедури. Якщо ви починаєте користуватися якоюсь маскою, ви маєте гарний результат допоки нею користуєтесь. Якщо припиняєте, то у вас виходить не дуже гарний результат і ви можете думати: «це мені маска пошкодила». Так само і з препаратами. Тому потрібно дуже ретельно підбирати процедури, радитися з лікарем. Є нюанси: наприклад, гіалуронова кислота – доведено, що вона повністю не виводиться з організму. Це синтетичний продукт, але до кінця вона не виводиться. Так, як ліва і права сторона обличчя різні, то з однієї сторони вона може більше виводитися, з іншої менше. Так, як міміка, наприклад, зліва сильніша, а справа слабша. Якщо це якісний препарат, з часом, можливо, він там і залишиться, але без наслідків. Якщо не якісний – з часом щось може не подобатися. Якщо ми колимо ботокс, то так само – в інструкції пише, що в препарат в м’язах стоїть тільки три місяці. Далі виводиться. Для когось це позитив, для інших негатив. Ви можете продовжувати ці процедури, а можете й ні», — розповідає лікарка.
«Від ціни залежить якість. Ми живемо у сучасному світі і розуміємо: з якого міста той препарат, скільки пройшов сертифікацій та досліджень, залежить і ціна. Косметолог теж людина, йому треба заробити. Менеджер – теж людина, йому треба заробити. Компанія, що продає цей препарат – теж хоче заробити. Упакування, логістика, сам матеріал – це все повинно мати свою вартість. Дуже важливо розуміти – якщо ви йдете на процедуру, це має бути препарат, що пройшов сертифікацію, він затверджений Міністерством охорони здоров’я, а ще краще, якщо це європейський стандарт. Ризик ускладнень завжди є. Це залежить як від лікаря, так і препарату, так і пацієнта. Оскільки, пацієнт може мати різні алергічні захворювання, є певні протипоказання. Тому ризик є, але він зменшується в рази, якщо препарат якісний. Чому рекомендую йти до лікаря, тому що він не дарма проходить 7 років навчання. Всі ми індивідуальні. Буває, що і серце у людей справа. Це рідкість, але можуть і вени та артерії анатомічно бути розміщені по-різному. Якщо щось трапиться… виник некроз, закупорка артерії чи вени – ми знаємо, як це вирішується. Буває, що і сам пацієнт промовчить про якесь своє захворювання. Буває, що приходять і кажуть: «зранку у мене була температурка». Або навпаки – не скажуть про це. А ми повинні розуміти, що із загостренням будь-якого захворювання , ви не маєте йти на процедуру, або ж повинні попередити лікаря. І знову ж таки, багато залежить і від самого препарату. Хороший, якісний продукт повинен коштувати не менше чотирьох тисяч гривень», — переконує пані Мар’яна.
Якщо з ін’єкціями не перебільшувати, то вони бувають дуже корисними, каже лікарка. Головне, вчасно їх робити. Звертатися до косметолога за уколами краси рекомендує не раніше 30-ти років. До цього віку краще обходитися доглядовими процедурами.
Близько 20-ти % пацієнтів пані Мар’яни – це чоловіки. Вона стверджує, порівняно з великими містами це досить мало. Якщо і приходять – просять доглядові процедури. Хоча інколи не відмовляються і від ботоксу.
В індустрії краси Мар’яна Спасюк вже понад 10 років. Вона кваліфікований лікар-косметолог, дерматолог з вищою медичною освітою. Жінка стверджує, піклуватися про красу і здоров'я обличчя, проводити процедури з догляду і лікування, дбати, щоб зморшки з'являлися якомога пізніше необхідно щодня.