Закарпатські пластуни вшанували пам’ять полеглих на Красному Полі

6
0

14 березня 2010 року пластуни Станиці Ужгород відзначили 71-у річницю Карпатської України та вшанували пам'ять загиблих пластунів на Красному Полі 15 березня 1939 року.

Все відбулося без участі в офіційному мітинзі-реквієм, з непотрібними промовами та гучними словами. Такий крок зроблений для того, щоб юнаки та юначки сповна могли віддати шану тим дням і тим хлопцям, що своїми тілами захищали рідну батьківщину. Як відзначив комендант акції ст. пл. Андрій Ребрик, ЦМ «Цим хлопцям не потрібні ані насичені заувальованими фразами промови, ані політичні танці на їх кістках. Їм потрібно, щоб їх пам'ятали. І за них помолилися».

Для того, щоб відзначити річницю проголошення незалежної Карпатської України, пластуни відправилися до Хуста - тодішню столицю новоутвореної держави. Після відкриття на Замковій горі, ст. пл. Андрій Будник провів теренову гру. Метою гри було ознайомлення юнацтва із визначними місцями Хуста тих березневих днів. Завдання кожної команди - знайти пам'ятки, пам'ятні дошки, які присвячені визначним людям та подіям березня 39-ого. Зокрема, серед точок тернівки були будинки, де мешкали Роман Шухевич і Августин Волошин, будівля де був розташований штаб Карпатської Січі – головного збройного формування Карпатської України, а також приміщення колишньої гімназії, де 15 березня засідав Сейм Карпатської України.

Коли всі команди фінішували, пластуни відправилися на Красне Поле. Це місце першого військового спротиву регулярним угорським військам. Очевидно, що в лічені години слабоозброєні і без досвіду, юні вояки Карпатської Січі змушені були відступити. Багатьом вже не судилося повернутися додому.

На території меморіалу «Красне поле» пластунів зустріли священники УГКЦ, які провели коротке богослужіння. Після служби отець Володимир наголосив про важливе значення того, щоб ніхто не забував учасників великого подвигу, який окреслив величезне бажання української громади жити в своїй, окремій, державі.

Після цього відбулося покладання квітів до хреста, хвилина мовчання та іменування чотирьох юначок 38-ого куреня УПЮ ім. Миколаї Божук. І хоча ці дівчата ще зовсім юні, вони пам'ятатимуть цей день і це місце з подвійною захопленістю.

Вже наступного дня, кілька старших юнаків та юначок Станиці Ужгород знову відвідали меморіал «Красне поле», аби зустрітися там із представниками Станиці Рахів, а також прийняти участь у урочистостях, організованих Закарпатською обласною держадміністрацією.

17 березня пластуни Станиці Ужгород також взяли участь у вшануванні пам'яті чотирьох розстріляних вояків Карпатської Січі, пластунів, в с. Білки Іршавського району. Про розстріл пластунів в с. Білки згадує також Степан Пап-Пугач у "Пластовому Альманасі", зокрема про те, що на цьому місці було розстріляно старшого пластуна Івана Галаса, що на лежав до куреня УСП "Самітні Рисі".

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також