15 червня медики Закарпаття

29
0

відзначатимуть професійне свято

       Майже на 150 мільйонів гривень збільшено фінансування медичної галузі на Закарпатті у 2008-ому році. Цьогоріч бюджет системи охорони здоров`я області становитиме майже 600 мільйонів гривень. На 40 відсотків більше коштів буде виділено для  медикаментозного забезпечення населення краю.  Зростають видатки і на капітальне будівництво. До кінця цього року буде  введено в експлуатацію другу чергу обласного кардіодиспансеру. Також планується  завершити ремонт обласного онкодиспансеру. 

       Зробити медицину краю якісною та доступною – один з головних пріоритетів у діяльності обласної влади. Покращення матеріально-технічної бази лікувальних установ та створення відповідних умов для роботи працівників галузі - такі основні завдання стоять перед медициною області. Відчутне збільшення фінансування (майже у два рази за останні два роки)  дає позитивні результати, про що свідчать статистичні дані. Так, за результатами 2007–го року Закарпатська область є єдиним регіоном України, де зафіксований природній приріст населення. Медики фіксують зниження рівня смертності від захворювань серцево-судинної системи - на 2,4%, системи органів дихання - на 6%, вроджених вад розвитку - на 17%, захворювань ендокринної системи - на 14%. Дещо знизився показник захворюваності на туберкульоз. Нижчим від загальноукраїнського залишаються показники захворюваності на онкологічні хвороби (226 випадків на 100 тисяч населення проти 308 випадків в Україні) та захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД (по Україні показник становить 0,5 на 100 тисяч, на Закарпатті-0,2). Також в нашому краї фіксується нижчий загальнодержавного показник інвалідності серед дорослого населення. 

       В системі охорони здоров`я області функціонує 610 закладів. Первинну медичну допомогу надають 291 фельдшерсько-акушерські пункти, 21 дільничних лікарень, 235 сільських амбулаторно-поліклінічних закладів. Закарпаття – один з лідерів в України за темпами запровадження сімейної лікувальної практики. Загалом в області функціонує 267 підрозділів загальної практики сімейної медицини. Минулого року їх кількість збільшилася на 42 одиниці. Майже 85% мешканців сіл користуються допомогою сімейного лікаря. За 2007-ий рік кількість штатних посад сімейних лікарів збільшилася на 30 чоловік і нині становить 544.   Сімейну медицину як спеціальність  характеризує система професійних цінностей спеціалістів, які у ній працюють. Це, перш за все, широкий погляд на клінічні проблеми пацієнта, медичне обслуговування в контексті родини, індивідуальний підхід до здоров`я хворого та членів його сім`ї. 

       На сьогоднішній день в медичних закладах області працюють 4289 лікарів. Кількість лікарняних ліжок становить 9391 одиницю. Минулого року мережа закладів системи охорони здоров`я не зменшувалася. Зростання середньої заробітньої плати в галузі позитивно впливає на продуктивність праці.  На кінець грудня 2007-го року середня зарплата по галузі становила 1195 гривень. Завдяки запровадженню     чергового етапу   єдиної тарифної сітки з 1 вересня заробітна плата медиків додатково зросте до 50%. 

       Значна увага обласної влади приділяється зміцненню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров`я. Так минулоріч було введено в дію першу чергу обласної інфекційної лікарні. На базі обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом відкрито сучасний лабораторний комплекс. В обласному кардіологічному диспансері відкрито рентген-хірургічне відділення, де почали застосовувати нові методи лікування. У 2007-ому році завершено капітальний ремонт корпусу №1 обласної психіатричної лікарні. В обласній дитячій лікарні відкрито відділення реанімації новонароджених. До кінця 2008-го року планується добудувати другу чергу обласного кардіодиспансеру та завершити ремонт обласного онкодиспансеру. Наразі продовжується будівництво хірургічного корпусу обласної лікарні, акушерсько-гінекологічного корпусу Рахівської ЦРЛ. В центральних районних лікарнях краю на поточні ремонти було витрачено майже 3,5 мільйона гривень. Минулого року для медичних закладів  закуплено 26 санітарних автомобілів, з них 18 за кошти обласного бюджету. За рахунок бюджету області фінансується 8 регіональних програм `Програма профілактики та лікування стоматологічних захворювань`, `Програма зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров`я`, `Програма розвитку нефрологічної, гемодіалізної служб`, `Програма здоров`я матері і дитини`, ` Програма протидії захворюванню на туберкульоз`, `Програма протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними захворюваннями`, `Програма `Цукровий діабет`, `Програма профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень`. Всі ці програми були профінансовані на суму майже 11 мільйонів, у тому числі закуплено медичного обладнання та медикаментів на суму понад 10 мільйонів гривень. Також за рахунок обласного бюджету проведено ремонти приміщень чотирьох районних лікарень. Особлива увага приділяється розвитку мережі у сільській місцевості.У 2007-ому році за кошти державного бюджету ФАПи отримали 69 комплектів медичного обладнання. 86 таких комплектів було передано амбулаторіям загальної практики сімейної медицини. На ці потреби було витрачено майже 8 мільйонів гривень. У трьох районах області (Виноградівському, Мукачівському та Хустському) були проведені роботи по будівництву нових закладів. Так на Виноградівщині 340 тисяч використали для  побудови медпунктів у місцях компактного проживання ромів, на Мукачівщині 70 звели нову котельню для амбулаторії вартістю 70 тисяч. В селі Крайниково, що на Хустщині за 400 тисяч побудували нову амбулаторію. 

       Щодо фінансування галузі, то з кожним роком спостерігається збільшення видатків на систему охорони здоровя. Так, якщо у 2004-тому році на галузь медицини  області в бюджету було закладено 186 мільйонів, то на цей рік передбачено витратити майже 600 мільйонів гривень. Також за цей період видатки на медичне обслуговування на одного мешканця області зросли майже втричі. В п`ять разів збільшилося фінансування капітальних видатків. На забезпечення пацієнтів медикаментами витрачається втричі більше коштів, ніж у 2004-ому році. На Закарпатті стовідсотково забезпечується протитуберкульозними препаратами хворих на туберкульоз, інсуліном-хворих на цукровий діабет, хіміопрепаратами - онкологічних хворих та життєво необхідними препаратами-хворих з пересадженою ниркою. Налагоджена виїзна форма роботи неонатологічно-реанімаційної служби для надання медичної допомоги новонароджених у сільській місцевості. 

       Завдяки збільшенню фінансування галузі як із  державного так із місцевого бюджетів, цьогоріч система охорони здоров`я краю розвиватиметься стабільно, - переконані медики. Планується відкрити 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, зміцнити матеріально-технічну базу реанімаційних, родопомічних та приймальних відділень лікарень, забезпечити санітарним транспортом та обладнанням усі заклади первинної медико-санітарної ланки. З цього року стовідсотково забезпечено фінансування медикаментами хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванню у лікувальних закладах обласного підпорядкування.  В рамках програми розвитку спеціалізованої допомоги буде відкрито відділення торакальної хірургії та рентгенорадіології в ОКЛ, сателітні центри програмного гемодіалізу в Тячівській та Хустській ЦРЛ, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також